Blog > Komentarze do wpisu

amsil com Pozycjonowanie SEO

Trzeba popracować nad tą stronką. Jeszcze nic nie produkujemy, ale bedziemy, teraz tylko niech ludzie wiedzą że coś się dzieje. Kiedyś w SEO byłem dobry, zorganizowałem sprzedaż kanap poprzez Internet i mieliśmy po 200 tysięcy dolców sprzedaży miesięcznie. 

Oczywiście sam tego nie zrobię, szukam ludzi do pomocy. Na polskim Allegro to najczęsciej dzeciarnia, jeśli nie wiekowo to na pewno pod względem znajomości przedmiotu. Ładne obrazki, dobra propaganda, ale jak sprawdzi się co oni zrobili ze swoją stronką, to w większosci po prostu nie istnieją, mój amsil juz jest lepszy, a tam od lat nikt nad nią nie pracował. Trzeba szukać inaczej.

Kilkanaście lat temu jak startowalem z meblami, znalazłem jedną amerykańską stronke która za 39 dolców ogłosila mnie - mówię teraz że była to najlepiej zainwestowana forsa w moim życiu, póżniej przyniosła miliony. Niestety, była za dobra, ktoś ja wykupil i teraz pewnie wolają tysiące za miesiąc. Sam też płaciłem podobnie. Na początku miałem studenta z Politechniki Wrocławskiej, płaciłem mu 1500-1800 złociszy na miesiąc a dolar wtedy był po 2,20 zeta. Dużo zrobił, znał się na SEO, ale pózniej zaczął mnie olewać, a forsę dalej brał.  Zrobił duży błąd, bo chciałem zaoferować mu udziały w firmie czy jakiś procent z mojej sprzedaży, nigdzie tego gdzieś indziej nie zarobi. Pózniej był młody polski zydek, ten to narobił mi bałaganu. Miał stałą pensję aby tylko dbać aby wszystkie moje stronki meblowe chodziły bez zarzutu, a ten wcisnął swoje niewidoczne dla oka linki aby zarobić na boku. Google to znalazł i wykosił mnie, przez rok nie było mnie na Internecie, przestałem być indeksowany, straciłem PR, sprzedaż kanap starsznie spadła, ale wygrzebałem się. Pózniej byl Filipinczyk, znalazłem go poprzez wspólzawodnictwo SEO, są często takie. Był dobry, szybko dodał mi 1700 linków, byłem w Googlu wysoko na np. leather sofa. Płaciłem mu miesięcznie 700 dolców - tylko pierwszy miesiąc był warty, póżniej już się obijał, więc też pogoniłem.  Oczywiście, sam też cały czas pracowałem. Kiedyś odwiedzilem swój magazyn w Kalifornii a tam stos kanap Le Corbusier leży, czeka, nie ma kupców, ponad 50 000 dolców tego było. Trzeba było posiedzieć nad kompem przez dwa tygodnie po 15 godzin dziennie i wszystkie znalazły chętnych. Można było ciągnąc ten bizz mimo że amerykański rynek w 2008 roku się zawalił, ale miałem dość hameryki. Nie ma młodych chętnych do pracy, a na tym łatwo można zarobić z 20000 dolców miesięcznie. 

A teraz ??, mam czas, sam się uczę też. Poczytajcie na dole kogo nadal szukam, ale za małe pieniążki na początek bo jeszcze nie ma biznesu nie ma cash flow i niech jakis człek pokaże co potrafi. Oczywiście, małe prace daję innym też. Ktoś tam z Mołdawii, inny z San Salwador, jeszcze inny z Indii też pracują. Ale to są małe prace za 5-7 dolców sztuka, trzeba wybierać te które mogą dać jakieś efekty. Możecie mówic że wykorzystuję ludzi, ale daję im pracę a oni w ten sposób potrafią zarobić rocznie kilkaset tysięcy dolców. Jest duzo narzędzi SEO na rynku, większość niestety złych, ale są też dobre, trzeba je wybrać, niektóre kupić i dopracować aby dawały resultaty. Jak się ktoś zna na SEO i potrafi ustawić swój komputer a on stale pracuje, a może być takich komputerów dziesiątki po 5 dolców za jakis tam czas, najczęściej kilka godzin jego pracy. Ci z Mołdawii, nie wiem ilu ich jest, ale w ciągu ostatnich 2-3 lat zarobili ponad 300000 dolców, milion dwieście tysięcy złotówek, w Mołdawii to już jest duża fortuna. Na stronce Fiverr są tez Polacy, ale chyba tylko małe płotki.

Pracujemy nad SEO dopiero tydzień, ale efekty juz są. Przedtem mieliśmy 238 linków, jest już 266, a 2000 innych już zreryfikowanych czeka aby inne programy je znalazły. Inny program lxrmarketplace.com zlicza już 783 backlinki i stale ta liczba rośnie. Rośnie takze liczba odwiedzająych Amsil.com. W Internecie najbardziej ceni się ilu masz odwiedziających Twoją stronkę w ciągu dnia-miesiąca, z tego tylko 0.1% może kupić. Więc jeśli masz setke dziennie, może w ciagu tygodnia ktoś-coś tam kupi, ale jeśli masz 10000 odwiedzin dzienne, możesz już być zajęty. Oczywiście, możesz kupić tanio dziesiatki tysięcy odwiedzin, ale to będzie tylko maszyna, nie kupcy - tak robią cwaniaki kretacze jak chcą sprzedać swoją www. Ale jak chcesz prowadzić jakis bizzz, zależy Ci na odwiedzających z krwi i kości. Ludzie szukają poprzez jakieś hasła, słowa kluczowe, więc takie które są z twojej branży powinny być na pierwszej stronie Googla. Nasze już są, np ziołowy napój energetyczny, Horus elixir of life, Horus eliksir życia i inne, a to dopiero początek, będzie takich słówek kilkadzesiąt i to na pierwszej stronie Googla. Potrzebujemy trochę czasu i nim zaczniemy produkcję, juz ludzie powinni nas szukać z forsą gotowi do kupna.

O'le Amigos.

ta grafika poniżej jest z http://checkpagerank.net/index.php

 


domain analysis for:
amsil.com

Google PageRank: 0/10
 
  cPR Score:
coming
soon
 
  Domain Authority: 5
  Page Authority: 5
  Domain Validity:
Checking...
 
       
Global Rank: 0 Alexa USA Rank: 0
Alexa Reach Rank: 0 Alexa Site Links: 0
       
External Backlinks: 266
Referring Domains: 64
Moje ogłoszenie, poszło już w świat:
============================
description: Making You Rich
working on SEO

initial budget: 30.00 $ per month

keywords: Horus, napoj, ziolowy, dlugowiecznosc, naturalny, zdrowotny, zdrowie, Li Qing Yun, energia, energetyczny, ziola, Elixir of Life

Dear reader,

Yes, I know, it is a low price, but in India this is still 2000 Rupees. At present time we don't need full time SEO.
At the beginning, if you have the proper SEO tools, it will only take a few hours per month of your time, but with progress, it will mean more money and more work.
Let me introduce myself.
I'm an Electronic Engineer, an entrepreneur, for the past 15 years I was living in China where i set up a large company selling furniture mostly by Internet. My webpages: www.shangrilafurnish.com, shangrilasofa.com, are now closed because the US market collapsed in 2008. At the peak we had plenty of visitors, our www had a PR6, I understand  how SEO works and with external help from Philippines I made it happen.
Now I'm working on a new business, producing and marketing a Herbal Natural Energy Drink - the factory will be located in Czech Republic and at the beginning marketed to Polish people - I'm Polish and I'm in Poland now. In a few years our business will be bigger than Red Bull and we will be multimillionaires. Now we are not producing anything, that's the reason our SEO initial budget is very low, since there is no cash flow. I know, positioning is time consuming and you can't expect any results overnight, but check "Horus napoj" - we are already positioned as "1" and "3" on Google.

'm looking for men or women with a vision - I know, you can't survive on 20 bucks, you need to have other job, for now it is your job on the side, but this is only the beginning. If you check alexa.com, you'll notice most SEO are coming from India, and that's the reason I only answer to Indian e-mails.
My idea at the beginning is making some "noise" about our activities, from the SEO point of view we have to be more visible on the Internet by only using a few key words, even if we are not selling anything yet. People should talk about new products which should be shortly on the market. Our Healthy Herbal Natural Drink won't be expensive and it will positioned on the market between bottled water and Red Bull - and finally may even replace Red Bull and Coca Cola. I can do it, I just need time.

If you have a vision and patience and want to be rich in the future, you are welcome to respond to jan@amsil.com with descriptions and samples of your previous work on your clients' web pages. If you are not interested or happen to be busy, but think you know somebody who could do this, please pass this info on to your SEO friends. 
Having strong SEO tools is essential to save time - my former SEO with a single click of the mouse could do 1700 links to my web page.
Otherwise, just ignore this message.

Keep smiling and be happy

Jan 
PS
check this link to see how proper marketing should be done
I'm checking our www performance by http://checkpagerank.net/index.php
suggested strategy:
don't build links too fast, we don't want to be burn by Google SE
True statement:
"The fact is that most of those agencies charge clients $1000+ monthly for SEO work actually just resell services that they get on places like Fiverr, BHWAnything500  and other SEO forums for a very cheap price.
poniedziałek, 18 lipca 2016, bialychinczyk

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/18 22:52:32
Jak tak bardzo lubisz oglądać statystyki, linki itd. to lepsze jest ahrefs.com . Amsil.com jest under construction, a to dobre dla SEO nie jest. Na Twoim miejscu na SEO to bym raczej się teraz nie skupiał, tym bardziej, że to co opisałeś to jest chałupnictwo, kiedyś to działało dziś nic nie warte. Zrób najpierw produkt, stronę www. Później kupuj reklamy np. płać blogerom za napisanie posta o twoim napoju, youtuberom też płać za zrobienie filmu itd., publikuj artykuły na stronach, kupuj bezpośrednio reklamę na forach, blogach, stronach www itd.

A SEO wygląda tak, firmy mają tysiące niektóre dziesiątki tysięcy domen, setki unikalnych adresów IP i od nich poprostu kupujesz linki np. 1000 linków 500zł miesięcznie. Nikt się nie bawi w chodzenie po stronach i pisanie komentarzy czy dodawanie linków, to jest dla amatorów. Zresztą sam widzisz jak ci czasem spamują komentarze, raz dwa kasujesz i gówno mają z tego linka który dodali, ale kasę od gościa ciągną.

-
2016/07/19 02:51:09
fantazujesz czlowieku. obecnie majac 1000 linkow to nawet pies z kulawa noga nie zajrzy, ponadto placac wszedzie tobie nic nie zostanie. Zreszta jak tak sie znasz na wszystkim, dlaczego sam tego nie robisz? Znam takich doradcow, radnych-bezradnych
-
2016/07/19 10:49:36
No długa droga przed Tobą.
Może po kolei, najpierw gotowy produkt z kuszącą etykietą, a następnie strona www na wypasie, wiadomo responsywna itd. Dopiero wtedy można myśleć o SEOwaniu jej na maxa.
Robienie teraz SEO może Ci tylko zaszkodzić.
-
2016/07/19 11:06:26
& aboy
wywaliłem twój ostatni post - mięsem to możesz rzucać wsród swoich, nie tutaj

& kantornline
nie świeci garki, lepią, zrobiłem już raz dobre SEO, teraz będzie łatwiej. Pozycjonowanie to długi proces, nie można robić na hurrrraaaaaaa
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/07/19 12:27:14
Wiesz że Ci kibicuję, ale z marketingowego punktu widzenia, palisz akcję fajnego produktu. Nowości, kupuje się pod wpływem impulsu i jest to "pierwszy rzut" twojej klienteli. Po zakupie, mają "wciągnąć" kolejnych kupujących. Oni chcą produkt już i na teraz. Zakładam, że Twój produkt będzie za parę miesięcy.
Do tego czasu "przegrzejesz" klientelę. Nie jestem miłośnikiem @aboy, ale przyznaję Mu rację, że bez social media, będzie ciężko. Przynajmniej u mnie taka strategia się sprawdzała. Oczywiście, mogę się mylić i odniesiesz spektakularny sukces, czego Ci życzę.
-
2016/07/19 13:09:45
OK, długa droga

więc trzeba jak najszybciej sprzedać polskie posiadłości
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/19 14:03:06
"wywaliłem twój ostatni post - mięsem to możesz rzucać wsród swoich, nie tutaj"

Nie wiedziałem, że jesteś taki wrażliwy. Z takim podejściem to daleko nie zajdziesz, chyba że znowu skasowałeś żeby nikt nie podchwycił tej wiedzy którą ci napisałem. Chociaż traktujesz mnie jak szmatę to mimo to jestem gotów ci pomóc, przedstawić co i jak wygląda, żebyś nie wszedł na minę ale wątpie czy ciebie na mnie stać, za free nic ci już nie będę pisał bo tego nie doceniasz, a stawka dla Ciebie to 2tys/h.

Masz zibiego, masz jerrego, masz agencje interaktywne które tylko czekają na takich jak ty i na twoją forsę. Powodzenia.

-
Gość: Zibi, *.exnor.eu
2016/07/19 15:58:58
@aboy, to co piszę, robię bezinteresownie, wbrew powszechnej opinii, że dymanie bliźniego, to narodowy sport Polaków. Co do białego, to jego kasa, jego produkt i jego zmartwienie. Jedynie mogę wyrazić swoją opinię, a biały może mnie wysłać do diabła:). Kończąc temat, to nic tak nie wq...wia, jak zlatujący się doradcy ze złotymi radami, bawiącymi się cudzym portfelem. A Ty szczególnie się wp...asz w cudze finanse i pod tym względem rozumiem i popieram białego.
-
2016/07/19 21:23:31
Fajny pomysl na produkt ale:
1.Wydaje sie ze dobrze zrobisz zmieniajac swoja strone - tj. nie wiem czy tylko mi sie w ten sposob wyswietla amsil.com ale to czysty html - tekst plus zdjecia, co moze bylo akceptowalne we wczesnych latach 90-tych ale teraz wyglada jakby sie cos popsulo.
Mozesz postawic strone na Wordpress ktora bedzie latwiejsza w edytowaniu i na pewno przyjazniejsza dla oka. Na hostingu instalujesz wordpress, rejestrusz wszystko wybierasz szablon i dostosowujesz. Licealista z najblizszej szkoly zrobi ci to za 50 USD max.
2. Nie jestem ekspertem jesli chodzi o SEO ale z tego co wiem to drobne linki z link farms ktore kupisz - albo zaplacisz komus zeby kupil to nawet jesli bys ich kupil 10000 nie maja takiego znaczenia jak solidne linki z respektowanych duzych stron, tematycznie podobnych do twojej. Po studiach dostalem propozycje pracy w Trivago(wyszukiwarka hoteli) jak zaczynali i miala ona polegac wlasnie na SEO. Chodzilo glownie o umieszczanie sponsorowanych artykulow na serwisach zwiazanych z branza z backlinkami. Pracy nie wzialem ale teraz Trivago jest na pierwszym miejscu w wiekszosci wyszukiwan np. "Hotel Warszawa" albo "Hotel Szczecin". Zasady SEO bardzo sie zmienily w ciagu ostatnich 15, 10 czy nawet 5 lat i cos co dzialalo kilka lat temu moze nie dzialac teraz.
Nastepna rzecz to jesli strona jest po polsku to i linki powinny byc ze stron po polsku i to tez robi w/w Trivago - placenie hindusom ma wiec ograniczony sens.
Najlepiej wydaje sie ze zrobisz jesli bedziesz mial jakiegos inhouse SEO specialist. Zaplacisz komus ogarnietemu swiezo po studiach 1200-1500~ USD na miesiac za siedzenie kolo ciebie i klepanie 8 godzin dziennie plus robota do domu i bedziesz mial zupelnie inna jakosc uslugi.
Powodzenia!
-
Gość: , *.oc.oc.cox.net
2016/07/20 06:16:34
@janisme... masz wiele racji w tym co piszesz.. amsil.com pokazuje strone ktorej chyba nikt nie przeczyta w calosci..
Jesli w ciagu 3 -5 sekund nie znajdziesz powodu aby czytac dalej to zamykasz strone.
Strona "amsil" Napoj "Horus" i dalej o chinczku... trzeba sie naprawde starac aby sie doczytac cos o produkcie...
A to ze dodano ziola hinduskie i wietnamskie wcale nie napawa optymizmem czystosci poniewaz ani jeden ani drugi kraj sie z tym nie kojarzy...
Wyrzuc wszytko co moze robic zla konotacje....

Mysle ze za duzo do czytania. 4-5 glownych benefitow.. co dla ludzi najwazniejsze?
Jak cos jest dobre "na wszytko" to znaczy na nic...

A link do Innych napoi to po co ? - ma obrazki chinskich puszek ale komu teraz chce sie tyle czytac?
Jak strona polska to wszytko powinno byc po polsku..
Wyklepalem "Amsil" na Googlu i wyszlo: en.wikipedia.org/wiki/Amsil
"Amsil is a village in Kaepung, North Hwanghae, North Korea near the South Korean border."
Nic nie ma wspolnego z Twoim produktem?
Sounds fishy


-
2016/07/20 06:42:22
nie od razu Kraków zbudowano - jak Mędrcy mówili
-
Gość: , *.oc.oc.cox.net
2016/07/21 02:57:01

No nie od razu Krakow zbudowano ale nie ma sensu tracic ani czasu ani pieniedzy na przekonywanie sie o tym co juz zostalo ustalone...

Jak wyklepiesz polowe nazwy produkty albo strony internetowej to najlepiej aby byla tylko jedna opcja do wyboru ...a wiec i nazwa produktu i strony internetowej ma ogromne znaczenie...
A jak otworzysz strone to ma cie wciagnac jak najgorszy narkotyk... i jesli odsylasz kogos do innej strony to jedynie aby na tym zarobic albo aby przekonac szukajacego ze jednak Twoj produkt jest lepszy..
Nie wolno robic cos kiepsko byle bylo na dobry poczatek liczac ze pozniej sie to porawi poniewaz jak klient raz zobaczy ze to nie to to automatycznie robi sobie opinie a pozniej jedynie sie tym upewnia i zajmuje 5x tyle aby tego samego klienta znow przekonac..do spojrzenia po raz drugi.
Lepiej oglosic produkt pozniej ale dobry niz za wczesnie ale kiepski....
Porownaj jak Apple reklamowalo iPhona czy Tesla swoje auto...
Ani jeden ani drugi nie byl pierwszym na rynku ale ludzie czekali dlugo i ustawilai sie w kolejce aby je dostac.
I im mniej sie napisze tym lepiej..
Reklama ma byc jak przmowienie:

A good speech should be like a woman's skirt; long enough to cover the subject and short enough to create interest.


Winston S. Churchill"

Good luck.....

-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/22 21:04:30
@zibi
Możesz mnie z białym wyzywać, obrażać, oskarżać ile chcesz spływa to po mnie jak po kaczce. Ale oskarżanie mnie, że fantazjuję kiedy za darmo piszę facetowi jak sprawy naprawdę wyglądają to szczyt chamstwa, tym bardziej, że dzięki mojemu jednemu komentarzowi, który skasował żeby nikt nie widział zaoszczędził kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tysiaków w gotówce, nie mówiąc o zaoszczędzonym czasie. Nawet na zwykłe dziękuję nie mam co liczyć z jego strony, a mnie oskarża że mięsem rzucam. Akurat na sprzedaży w necie coś się znam bo robię to już z 13 lat.
-
Gość: Zibi, *.exnor.eu
2016/07/22 21:53:24
@aby, rzucasz się na cudzej stronie, że dzięki Tobie, biały zaoszczędzić kupę kasy, a Ty sam ustaliłeś stawkę na 2 tysie na godzinę. To tak jakbyś przyszedł do kogoś w odwiedziny bez zapowiedzi i zażądał kasy za doradztwo. Nikt Cię o to nie prosił i nikt od Ciebie tego nie oczekiwał. To jest blog Białego i to on ustala zasady, nie Ty. W moim biznesowym świecie, nie nadawałbyś się nawet do podawania kawy... sorry ale jak jeszcze raz przeczytasz to co napisałeś, może zrozumiesz.
-
2016/07/22 22:33:36
& aboy

powtarzasz frazesy, marketing 101, ponadto klniesz, dlatego wywalilem cie.

wartosc twoich rad jest znikoma, daruje je sobie, dawno ci to mowie, nikt o te rady cie nie prosil.
Zycze ci szczescia, ale idz swoja droga.

-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/24 22:25:34
Musisz mieć kase kase i jeszcze raz kase, no nie taką dużą 50tys na początek w zupełności wystarczy, ale musisz mieć produkt, choćby nawet być w stanie wyprodukować 50-100 butelek dziennie, to ma służyć kontroli, testom, dostrajaniu systemu sprzedaży, jak wszystko będzie ok produkt się przyjmie, wtedy dopiero zaczynasz prawdziwą jazdę im więcej kasy tym lepiej, taki jeden gościu co sprzedawał piguły na porost siusiora, odchudzanie wydawał na onecie i wp 300tys miesięcznie na reklame.
-
2016/07/25 05:26:23
zaczynasz rozsadnie mowic , oczywiscie oprocz tych tabletek na susiara, to sciema.

za 50tys to sobie mozesz wsadzic palca w nos- start to kilkaset, a nawet miliony gdybys chcial kupowac to co w Polsce oferuja. Znam te problemy, dam sobie rade, bede doil chinska fabryke az do sukcesu
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/07/25 09:49:44
@bialychinczyk, znajomi postanowili zając się produkcją miodówki, są poukładani finansowo, na wysokich stołkach, tak więc wolne środki są. Ich rodzice mieli pasiekę, tak więc dołożyli uli, zainwestowali w aparaturę. Testowaliśmy różne kombinacje składników, podczas imprez :). Wyszła super receptura. Gotowy produkt będzie za 2 miesiące. Kanał dystrybucji pomogliśmy załatwić w wyspecjalizowanych sklepach z alkoholem. Ze względu na to, że jesteśmy z branży handlowej, dodatkowo kupimy partię produktu, aby klienci dostali jako prezenty od handlowców (produkt rozejdzie się po Polsce).
Koszt na ten moment to 100 tys zł.
To jest jeden z przykładów, jak można skorelować pasję, wiedzę, znajomości, opierając się na niewyszukanym budżecie.
Czy to zadziała w każdym przypadku? Nie, ponieważ produkt jest określony, niemasowy i specyficzny.
W biznesie każda droga jest inna, i inny klient docelowy....
-
2016/07/25 10:30:43
życze powodzenia.
mój produkt jest inny, na samo uzdatnianie wody wydam więcej niz 100kzeta a co z gotowaniem, mieszaniem, filtrowaniem, gazowaniem H2, pakowaniem, pasteryzacją, badaniami, laboratoria, sprawdzaniem jakości na każdym stopniu produkcji, ??. Nie można mieć linii produkcyjnej na powiedzmy 100 puszek, aby zrobić to dobrze to min jest 2000 na godzinę, nawet jeśli na początek będzie stała nieużywana.
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/07/25 10:44:42
@bialychinczyk dlatego napisałem, że każda droga jest inna. Twój produkt determinuje masową produkcję, to z kolei ciągnie za sobą koszty. Duża skala, duża determinacja, duże ryzyko. Jak będziesz miał produkt, to zamawiam parę zgrzewek, rozdam chłopakom na sekcji, zobaczymy czy będą mieli lepszy powerek :)
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/25 11:22:53
50tys to idzie na same testowanie sprzedaży online sprawdzanie co działa a co nie i to przy założeniu że wiele rzeczy będziesz robił sam, a ile wyniesie koszt przygotowania produktu to nie wiem, może kilka tys a może też być i kilka milionów zależy jaki chcesz produkt zrobić.

A czy tabletki na porost siusiora to ściema to nie wiem nie miałem przyjemności sprawdzić, ale wiem jedno, jakby chętnych do kupna nie było to tyle na reklamę by nie wydawał.
-
Gość: Krzysztof, *.raciborz.vectranet.pl
2016/07/25 21:37:27
Możesz się bawić w SEO a nawet SEM i inne pochodne ale dopóki nie opakujesz wizualnie produktu mija się to z celem. W budowaniu marki w internecie nie jest najważniejsze posiadanie dużej bazy linków a połączenie social media oraz kreatywnego przedstawienia produktu. Powinieneś nie generować jak największą ilość wejść a prowadzić taki marketing, który niesie ze sobą emocje. Ludzie kupują emocjami w 80% przypadków więc skup się na tym. Pobudź swoją grupę docelową w intrygujący sposób a sami przyjdą i to od Ciebie kupią. Masz niszowy produkt więc i marketing musi być mocno dopasowany bo w przeciwnym razie jak to powiedział pewien chińczyk "uważaj jak strzelasz bo zabraknie Ci nabojów w magazynku" (w przenośni do kapitału). Rynek europejski, zwłaszcza Polski jest diametralnie inny niż chiński więc nie wszystko możesz zrobić tak jak tam, bo masz przed sobą inny typ klientów. Aczkolwiek powodzenia życzę bo im więcej przedsiębiorczych Polaków tym lepiej.
-
2016/07/26 08:53:25
Thanks Krzysztof

robiles juz podobnie dla kogos, czy czysta teoria.
jakie efekty?
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/27 10:14:15
Znalazłem takie coś na allegro mintanine.com firma działa od 2014 i ten ich kanał na facebook 6tys lików z czego pewnie większość to kupiona, a na polskim kanale mają chyba z 7 lików. Na fotkach filmach widać że lansują się gdzie tylko mogą ze swoim produktem, a efekty mizerne. Kolejny energy drink bez sztuczek marketingowych nie opchną tego chłamu ciemnocie.

No ale Twój ma być inny, ma działać, jeśli okaże się to prawdą to o te swoje socialmedia nie masz się co martwić.
-
2016/07/27 12:26:00
Większość tych napoji to istnieją tylko po to aby wyrwać jak najszybciej i jak najwięcej kasy od ludzi. Oni ich nie produkują, ktoś to robi dla nich i po sprzedaniu tego co zamówili, mogą zniknąc z rynku.
Nasz przypadek jest inny - będziemy mieli własną linię produkcyjną, własne laboratoria aby stale ulepszać swój napój. Oczywiście kasa jest niezbędna na dalsze badania, ale to nie jest najważniejsze, sam mam z czego życ a napój jest także dla mnie bo planuję życ bardzo długo - zresztą zawsze jest coś nowego do zrobienia.
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/27 15:30:43
Socialmedia działają jak zapałka lub meteoryt błyśnie efektownie czasem też efektywnie i gaśnie. Najpierw małymi kroczkami powoli spokojnie zobaczyć co działa co nie, żeby to zarobiło chociaż na podatki. Kupuj traffic na stronach odwiedzanych przez potencjalnych klientów, nie musi być tego dużo 1tys dziennie wystarczy i spróbuj na tym coś zarobić, dostaniesz odpowiedzi na wiele pytań. Z doświadczenia powiem, że jak nie opracujesz metody żeby zarobić na 1tys odwiedzających to i na 100tys też nie zarobisz. Kupuj rób artykuły, wpisy na blogach itd. żeby to nie był produkt widmo, żeby miał jakąś podkładę typu przebadany i zalecany przez naukowców itp. itd. Wątpię czy sobie z tym sam poradzisz od strony technicznej, bo sprzedaż online to jest masa roboty, a tak wogóle jak kogoś zatrudniasz to u ciebie w biurze ma pracować a nie przez neta.
-
Gość: Krzysztof, *.gazeta.pl
2016/07/29 17:37:18
aboy proponowanie kupnych likeów na dłuższą metę mija się z celem i jedynym wygranym tego jest "agencja marketingowa" to oferująca. Co do tych napojów energetycznych to one są produkowane na zamówienie w dużych firmach a puszki mają jedynie zamienione loga i są ładne i kolorowe. Powstają takie wynalazki jak cytuję "Super Ruchacz" czy ostatnio nowy "wWklęci" czy jakoś tak nawiązując do żołnierzy wyklętych. Robią to pseudo producenci zamawiając dużą partię w jakieś firmie i wstawiając swój wzór puszki. Klient za to płaci że ma coś "nowego" co jest tylko nowym brandingiem.
To co ja mogę polecić białemu chińczykowi to social media stawiane na krótkie filmiki animowane. Nie jest to drogie. Kupić gotowe animacje(videohive) na envato(wraz z muzyką) i wstawić własny lektor i brand do półgotowca zakupionego. To jest dobre rozwiązanie nie mając pieniędzy na reklamę. W ten sposób zaspokajając od razu dwa kanały YT i FB. Zamiast wydawać pieniądze na farmy likeów to dajcie jakąś małą paczkę tych napojów(może 50 sztuk? i wysłać im po puszcze najtańszym listem ekonomicznym) dla realnych osób którzy was polubią i udostępnią bo to zbuduje wam realny zasięg i zamiast lików botów zaczniecie mieć realnych zainteresowanych którzy to udostępnią dalej bo zrobicie im niespodziankę. Do tego content w lekkim stylu o naturze i energii i masz opisany swój produkt. Czyli odnieść to do chińskiej harmonii i wojowników(samuraje itd.). Do tego wyraźne barwy na puszce żeby nią wyróżnić z tego gówna czarnego na półkach których się nie pozna nie podchodząc bliżej. Jak się robi super puszki pokazała pewna polska firma która produkuje energetyki na kraje afrykańskie. Jak Cię to ciekawi to sam wyszukasz :)
Co do mojej osoby to podaj mi swój(biały chińczyk) mail bądź jakiś kontakt do Ciebie bo jestem w stanie dać Ci też namiar do kogoś kto może Ci zaoferować tańszą energię w Czechach poprzez instalację pewnego urządzenia. Szczegóły jednak wolałbym Ci złożyć nie poprzez komentarz.
A co do brandingu mogę coś Ci tam w tym doradzić tylko bez namiaru do Ciebie to ciężko. Pozdrawiam
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/29 21:15:11
Widzę, że Cie trochę sprowadziłem na ziemię. Przed tobąjest długa droga, musisz filtrować ruch na stronie, badać reakcje użytkowników, skąd przyszli co zrobili na stronie dokąd poszli, na jakie reklamy reagują, ilu wraca, a ilu nie itd. Jak to wygląda nie będę pisał bo nie starczy mi dnia. Gdy będziesz miał to wszystko opracowane dopiero możesz myśleć o poważnej reklamie. Reklama to nie problem bo wydać 400tys na reklamę a sprzedać za 10tys to każdy potrafi.

No i znalazł się już ktoś kto pomoże. Krzysztof ma jakieś doświadczenie, zibi też pisał że coś robił, Jerry uczy biznesu w chinach więc też coś pewnie wie.

@Krzysztof
Zrobienie filmików i wrzucenie do sieci to nie problem bo jeszcze trzeba je wypromować, wydanie kilka tys. żeby ktoś to obejrzał i się trochę pośmiał mija się z celem. Filmików w necie są miliony. Tu chodzi o to, żeby Kowalski sam z własnej woli robił filmy o napoju Białego i wrzucał do sieci, Coś jak Cocacola+mentos. A to jest już wyższa szkoła.
-
2016/07/29 21:28:57
dzieki

na razie nie wydaje zadnych pieniedzy na SEO, w sumie mniej niz setke zlociszy, sa wazniejsze sprawy, np. sprzedac to co w Polsce.
Wlasnie wrocilem z Czech, mozna tam cos wybrac, ale szukam dalej.
a jak chcesz zamowic swoj wlasny energetyk, dam ci link, krynicavitamin, oni to zrobia
-
Gość: AQQ, *.dyn.optonline.net
2016/07/30 04:09:33
A moim zdaniem to w przypadku tego produktu trzeba przyjąć inną strategię. Uważam że trzeba właśnie pilnować tego aby ten produkt nie był kojarzony (a co za tym idzie również indeksowany) jako energetyk (inne opakowanie przede wszystkim). Kojarzenie go z energetykiem zrobi tu tylko więcej złego niż dobrego. Przecież ten produkt ma zupełnie inny target to po pierwsze, po drugie ten produkt z założenia (jako produkt ziołowy) musi być kupowany przez klienta systematycznie i przez cały czas. Klient sięgający po tego typu produkty jest w większości klientem bardzo uświadomionym w dziedzinie tzw. "wellness" i taki klient po energetyki nie sięga a wręcz wie że to nie jest zdrowe. Tu jest potrzebna dobra i spójna historia/przekaz która sprzeda ten produkt. Będzie to trudne ponieważ jak wyżej pisałem jest to produkt ziołowy i jego efekty nie są odczuwalne natychmiast,a dzisiaj społeczeństwo chce mieć efekt pigułki "działać ma już". Można spróbować MLM jak Akuna.
biały chińczyku obecna wersja algorytmu pagerank to nie tylko ilość linków wskazujących, dzisiaj treści są również indeksowane przy pomocy grafiki, lokalizacji.
Najważniejsze, zapewne robiłeś już jakieś rachunki, ile to będzie kosztować? Chodzi mi o 1 butelkę/opakowanie?
-
2016/07/31 03:56:21
@AQQ
Teoretycznie to masz rację, ale praktycznie jest to nieosiągalne gdyż wprowadzenie nowego produktu kosztuje bardzo dużo i zajmuje dużo czasu. Najlepiej jest mieć produkt który jest lepszy lub tańszy od obecnego i powoli wypierać ten stary. Jesli nowy produkt będzie drogi - też znajdzie swoich klientów, ale będzie to zawsze wąska grupa, więc aby był masowy, nie powinien kosztować więcej niż 5 zeta. Jest droższy niż typowy energetyk czy Coca Cola, gdyż jest lepszy, takze koszt jego produkcji jest znacznie wyższy.
-
Gość: Zibi, *.exnor.eu
2016/07/31 11:39:27
Wydajność linii na 1 zmianę minimum 16 tys puszek/butelek 0,25. Miesięcznie 336 tys. Koszt wyprodukowania 1 puszki bez amortyzacji, kosztów marketingowych, logistyki, to około 1 zł. Tak wycenia to producent blacka. Koszt na półce to teraz 1,8zł. Blacka sprzedaje się rocznie za 200 mln zł czyli około 100 mln puszek rocznie.Rynek polski jest bardzo wrażliwy na cenę. Dając cenę 5 zł celujesz w target Red Bull, czyli ludzi którzy nie patrzą na cenę i kierują się specyficznym snobizmem. W tym obszarze cenowym, emocje mają decydujące znaczenie. Food Care oprócz energetyka black na tej samej linii robi ngine i blow. Do tego lina produktów FIT. Dzięki temu mają niższe koszty produkcji.
-
2016/07/31 16:48:58
niestety, nie zmieści sie koszt w jednym zet. Tylko owoce Buddhy kosztują hurtowo okolo 30-50 groszy za sztuke, a z jednego zrobi się około litra napoju ( 3 puszki), a są tam jeszcze 16 innych ziół więc cena półkowa MUSI być wyższa. Jak chcesz zdrowo życ, będziesz musiał zapłacić więcej.
Dzienną produkcja oblicza sie na 10000 puszek 0.33.
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/07/31 22:56:17
no to emeryci renciści odpadają będą musieli zadowolić się czosnek cebula i sok z buraka. w Biedronce sprzedają energetyki 1litr za 1,8zł.
-
2016/08/01 01:27:20
a kto powiedział że wszyscy emeryci i renciści mają zyć długo, zdrowo i szcześliwie, nie jestem świętym Antonim dla całego luda.
W końcu istnieje na świecie naturalna selekcja, nie mam zamiaru przeszkadzać Naturze, każdy z nas sam wypracowuje swój los i aby go sobie zmienić, trzeba do tego dorosnąc.
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/08/01 10:57:11
@aboy, akurat czosnek, cebula i sok z buraka to najlepszy pomysł na zdrowie, jak nie dysponujesz nadmiarem gotówki.
@bialychinczyk - czyli możesz wrzucić na rynek koło 2-2,5 mln puszek. Na tira wchodzi jakieś 30 tys sztuk, czyli koło 60 tirów rocznie, 5 miesięcznie. Robi się z tego niezła logistyka. Rynek energetyków jest wyceniany na około 1 mld zł rocznie. Ty z niego chcesz wykroić jakieś 10 mln zł. Temat jest jak najbardziej do zrealizowania.
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/08/03 01:14:09
napój możesz sprzedawać bezpośrednio ale też możesz spróbować sieć affiliate możesz mieć swoją lub korzystać z cudzej za opłatą. Obecnie dostaję 70% ze sprzedaży (nie mylić z zyskami), miałem też produkty za które dostawałem 100% sprzedaży firma zarabiała na powracających klientach, miałem też 50/50 czyli dożywotnio 50% ze sprzedaży od poleconego klienta, zależy jaki produkt. Kluczem do sukcesu w affiliate jest odpowiednia konwersja produktu bo głownym problemem właścicieli www jest monetyzacja trafficu czyli jak zarabiać najwięcej na odwiedzających. produkt to może być gówno ale jak lepiej będzie się konwertował sprzedawał niż najlepsze lekarstwo to www będą reklamować gówno zamiast ratującego życie lekarstwa.
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/08/11 11:24:47
Chyba wiesz o co chodzi z siecią affiliate. Na niej nie zarobisz milionów, ale jest bardzo przydatna do wypromowania produktu, będziesz zarabiał na ludziach powracających którzy towar będą zamawiać bezpośrednio u ciebie, a nie u pośrednika. Powiedzmy, że jedna puszka będzie kosztować 5, wyprodukowanie 2,5 to pośrednikowi w swojej sieci będziesz płacił 2,5 za sprzedanie jednej puszki. Przyjmijmy że ktoś na swojej stronie www zarabia średnio 25zł na tysiąc wejść, to policz ile puszek musiałby sprzedać żeby opłacało mu się wstawić reklamę twojego napoju.
-
2016/08/11 13:08:24
aboy, daj sobie z tym spokoj bo znowu zaczne wymazywac twoje posty
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/08/11 14:43:20
@aboy to już łatwiej zatrudnić handlowca, który wciśnie twój produkt do sieci handlowej. Z marketingiem partnerskim, można się bawić, jak sprzedajesz produkt po stówie za sztukę. W przypadku puszek, to strata czasu i energii. Znajdziesz 300 klientów po 10 puszek. Weź to ogarnij logistycznie. Wróci ci 10% reklamacji i stracisz pół życia
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/08/11 18:36:45
@zibi Zatrudnić handlowca, domokrążcę jeżdżącego oblepioną skodą octavią? To było dobre ze 30lat temu. Biały chce sprzedawać online czyli głównie klientom detalicznym, inaczej się nie da jak tu w postach opisałem. 300 zamówień dziennie jest nie do ogarnięcia? Teraz są komputery pełna automatyzacja, ktoś tutaj dał linka do dollarshave, też sprzedają tylko online.

@Biały Rozumiem, że jakbym użył słowo klucz "social media" to wtedy byłbym znawca oh i ah.
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/08/11 18:46:29
A jeszcze jedno. Jeśli wciśniesz produkt do sieci handlowej to będziesz na ich łasce, śmieciowe zyski i 10 na twoje miejsce, moim sposobem będziesz niezależny ludzie będą brać bezpośrednio od ciebie z www. Będziesz miał bezpośredni kontakt z klientem to będzie klient na lata.
-
2016/08/12 09:58:10
aboy, umowmy sie.
sam bede prowadzil swoje bizz jak mi sie wydaje bedzie najlepiej, ty rob swoje. Zwroc takze uwage ze ja ci nie przesylam zadnych rad i jak nie proszony o to, oczekuje tego samego od innych.
Moge takze uzyc silniejszych slow, ale po co
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/08/12 10:05:12
@aboy. Byłem szefem magazynów w firmie, która rocznie wysyłała towaru za 1,5mld zł. Dzienna produkcja linii Białego to 10 tys, Miesięcznie 200 tys. Musisz mieć stałych odbiorców, którzy zapewnią CI ciągłość produkcji i zapewnią finansowanie. I tu nie chodzi o indywidualistów, którzy kupują po 10 puszek, tylko hurtownika, który odbierze np. połowę twojej produkcji miesięcznej. Z resztą można się bawić. Poza tym jak sobie wyobrażasz wysyłanie 10 puszek np. do Francji ? Kultura konsumencka w Polsce polega na tym, że gość idzie do pracy, wchodzi do najbliższego spożywczaka i kupuje puszkę.
To co Ty proponujesz, to najprostsza droga do bankructwa. Można się tak bawić, jak sprzedajesz zioła, suszone owoce a nie napoje z linii produkcyjnej. Utrzymasz firmę, linię produkcyjną, pracowników z wpłat indywidualnych klientów? Kiedy jest to najbardziej chimeryczny i zmienny element na rynku?
Nie wiem kim jesteś, ale o fundamentach prowadzenia takiej firmy nie masz zielonego pojęcia....
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/08/12 12:01:18
System producent hurtownik odchodzi już powoli do lamusa, za kilka lat będą dostarczać towary dronami bezpośrednio od producenta lub magazynu, dopiero wtedy zobaczysz co to będzie się działo. Poczytaj sobie historię dollarshave.com jak ktoś tu dał linka którego Biały oczywiście skasował, 4mld USD od zera w 3lata i tylko sprzedaż online maszynek do golenia, które każdy może kupić w kiosku na rogu.
Sprzedaż online polega na tym że utrzymujesz stałą liczbę wejść na stronę i stąd się biorą nowi klienci którzy zastępują tych co się wykruszyli, więc liczbę zamówień masz stałą. Napoje termin przypadności mają długi więc nie widzę problemu.
-
Gość: aboy, 78.10.204.*
2016/08/12 12:23:34
@biały spoko wodzu, ja do Ciebie nie pisałem nic mi do tego jak prowadzisz swój biz. A swoją drogą mógłbyś mi udzielać rad nawet tych nie proszonych.
-
Gość: zibi, *.dynamic.chello.pl
2016/08/12 12:26:29
@aboy, a Ty dalej swoje. Nie porównuj rynku USA do Europy Środkowej. Chcąc mieć system warehause/door, musisz mieć do tego uświadomionych i zorientowanych KLIENTÓW. Rozumiem, że siedzisz w USA i próbujesz przeszczepić amerykańskie systemy na rynki europejskie. TAK TO NIE DZIAŁA. Podobny tok rozumowania miał amerykański EBAY, który wszedł do Polski, kiedy było tu zadomowione Allegro. Goście z USA potraktowali nas jak kraj kolonialny, który na nowo trzeba cywilizować. Skończyło się to zwinięciem biznesu z Polski. Allegro ma się dobrze i się rozwija. Podobnie zachowujesz się TY, ze swoimi złotymi radami i protekcjonalnym tonem, jakbyś rozmawiał z Papuasami z Nowej Gwinei. Nie docierają to Ciebie żadne inne argumenty, poza swoimi teoriami. Mam pytanie:
Kiedy ostatni raz byłeś w Polsce i na jak długo?

-
2016/08/12 12:55:24
zibi, nie trac czasu, nie wiadomo z jakiego psychiatryka aboy pisze
-
2016/08/12 13:35:26
Ręczne pozycjonowanie to straszna mordęga.. No ale z drugiej strony kupowanie reklam sponsorowanych jest bardzo kosztowne, duże firmy mogą sobie na to pozwolić, te mniejsze niestety muszą się męczyć
-
Gość: majki majk, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/08/13 23:24:32
ciekawe, czy jarek wie, że wszyscy się domyślają, że aboy to jego drugie konto? a swoją drogą Biały Chińczyku, kiedy jakiś nowy wpis się szykuje?
-
Gość: RadekO, *.klient.it-gemini.pl
2016/08/27 18:42:18
Bogata Chinka straciła ponad siedem milionów dolarów, gdyż uwierzyła w niesamowitą historię. Mężczyzna wmówił jej, że jest nieżyjącym od dawna cesarzem, który wciąż znajduje się na ziemskim padole dzięki "eliksirowi życia". I potrzebuje pieniędzy.
Oszustów było dwóch. Jeden z nich podawał się za cesarza Qianlonga, który oficjalnie zmarł w 1799 roku. Powiedział, że za sekretem jego nieśmiertelności stoi "eliksir życia". Przekonał kobietę, by przekazała mu pieniądze, gdyż dzięki nim zdobędzie dostęp do swoich "cesarskich oszczędności".

Kilka lat później oszuści znów nabrali kobietę. Tym razem namówili ją na zainwestowanie w firmę zajmującą się "nowymi technologiami". Łącznie oszuści wyciągnęli od bogatej Chinki ponad siedem milionów dolarów.

Oszuści zostali jednak w końcu zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty i teraz czekają na wyrok.
Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-oszustwo-na-niesmiertelnego-cesarza-wyludzili-od-kobiety-7-m,nId,2259351#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
-
2016/08/28 06:34:34
no i coz z tego?

oszustow wokol multum, historia jak wiele innych podobnych
-
2016/10/27 09:28:12
Dzięki za sensowny wpis. W końcu ktoś, kto zna się na temacie. Absolutnie popieram to conapisałeś! Pozdro