Blog > Komentarze do wpisu

Tym Razem Teściową posadzili w Ciurmie

Dobra kobita, pracowita, ale ma feler - lubi grać w karty, niekiedy całymi nocami, na drobne pieniądze. Prowadzą z tesciem mały sklepik więc ochotników na gry z pobliskich fabryk jest sporo. Podobnie jak ona, Chińczycy są patologicznymi gamblerami, kasyna w Macao zbieraja dobre żniwo. Ale tylko w Macao, w Chinach hazard jest nielegalny. Ktoś kobitę jednak namówil aby pomogła zorganizować w sklepiku większą imprezę, już stawką miały być setki RMB.  Nie doszło jednak do tego, wpadła policja i wszystkich aresztowali, z 20 osób, postronnych gapiów także. Policja była przygotowana, od razu przyjechali małym autobusikiem i wszystkich do ciupy.

Po kilku dniach gapiów i graczy wypuścili, ale każdy dostał kare, musiał zaplacić 3000 RMB. Sześciu prowodyrów-organizatorów plus teściową zatrzymali, mają zrobic im sąd. Okazuje się ze ta 6-tka ma już długi rekord w policji. Podobno organizują takie "zawody" w kilku miejscach równocześnie, na każdym zarobek to z 10000 RMB dziennie i zarabiaja z milion w miesiącu, czyli już sprawa dość poważna. Pazerni na forsę robotnicy z fabryk - chlopi ze wsi zbieraja forse cały rok i przed swiętami marzą o pomnożeniu poprzez gambling - lokalni cwaniacy wykorzystują to.

Trzymają wiec teścową jako jedną z prowodyrek, może w końcu oduczy się.  Policja może zatrzymać takiego petenta do dwóch miesięcy, póżniej przekazuje się sprawę prokuratorowi, ten ma miesiąc aby wysłać do rozpatrzenia przed sądem, sąd ma także miesiąc aby rozpocząc proces, czyli 3-4 miesiące teściowa będzie w pudle, akurat na chiński nowy rok, a miała jechać odwiedzić swoją matke we wsi.

Jak to się zakończy? Po tych 3-4 miesiącach dostanie wyrok na 3-6 miesięcy, wiekszość już odsiedzała, bo zaliczają co już siedziała, w Chinach nie dają zawiasów. Ponadto z 10000 RMB kary, ale po wyjściu z pudla odchoruje, prawie nie bedzie mogła chodzić. W chińskim pudle się nie siedzi, trzeba pracować za prawie darmo, ukladając np plastykowe kwiatki, Chiński pierdziel to także business dla państwa, musi przynosić zysk.  

Jak doszlo do tego że policja zrobiła nalot? Może ktoś z graczy zadzwonił, może policja miala swoją wtykę, ale najbardziej prawdopodobne to ktoś z rodziny tych 6-ciu organizatorów sami zadzwonili na policję, z zazdrości albo chcąc mieć spoko z tym. Mnie personalnie szkoda teściowej bo dobra kobita, ale z drugiej strony mogą być pozytywne oddzwieki, może oduczy się hazardu.

Mam już przykre doświadczenia z hazardzistami. Kilka lat temu jeden z moich kierowników w San Diego wpadł w hazard i ukradl mi kilkadziesiąt tysiecy dolców, póżniej zniknął, ani ja ani policja już go nie znalazla.  

Update:

Wypuszczą kobitę 22-go Sierpnia, 8 miesięcy w pudle, ale bez kary pieniężnej.

wtorek, 30 stycznia 2018, bialychinczyk

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: dżefrej, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/02/05 03:41:19
Uwielbiam tego typu historie, które Pan tu zamieszcza. Z reguły nic nie przebija historii z prawdziwego życia.
-
Gość: QQ, *.dyn.optonline.net
2018/02/05 04:43:36
Jak to spiewa Muniek "Uważaj na sąsiadów swych, Bo lubią dawać cynk" ;-)
-
Gość: Gert, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2018/02/17 21:08:05
Nie ciurmie tylko tiurmie (rusycyzm). Takiej wersji nie słyszałem.
-
2018/02/21 02:43:02
Hi Gert
Dzięki za uwagę, ale zrozumiałeś, więc co za problem. To są moje wypociny, więc jedynie zasady ortografii mnie obowiązują i mogę tworzyć jakiekolwiek neologizmy, makaronizmy i co tylko przyjdzie mi do głowy w danej chwili. Poczytaj coś James Joyce, niekiedy bedziesz potrzebował siedmiu słowników, każdy innego języka, także eskimoski.
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2018/02/24 16:36:25
Ależ nic złego nie miałem na myśli. Tak tylko dla Twojej informacji napisałem.
-
Gość: aaa, *.free.aero2.net.pl
2018/03/07 21:18:39
A jak tam mamusia?
Jaką ma wydajność w kwiatkach/na godzinę?
No bo chyba jeszcze siedzi?
Karcioszka nałogoszka.