RSS
środa, 06 marca 2019

Nie mam czasu, buduje chatke, produkuje slomki, chce zbudowac  resorcik nad oceanem

zobaczcie YT

 https://www.youtube.com/watch?v=Whs6saQbC4E

15:27, bialychinczyk
Link Komentarze (5) »
niedziela, 16 grudnia 2018

Ale o zgrozo, on to lubi.

Był w okolicy znajomek, wiec mnie odwiedził, ale jakiś dziwny. Chwalił się ze poznał przez internet panienkę, on 65 ona 45, normalka, szukała białego, wiec znalazła, i co chwile z nią na telefonie - co robisz, z kim jesteś, co jesz, wyślij zdjęcie, gdzie byleś  (na kiblu), wyślij zdjęcie, może jakieś baby w okolicy, przez 10 minut nie odzywałeś się. itd, itp. Facet jak ciele leci na każde zawołanie. Podoba mu się, ze nie wola nowa panna o forsę, bo tak było z poprzednimi panienkami a on po polskiemu skąpy. Babsko po rozwodzie, bo maż pogonił ja i zabrał syna, ale facet był fair, były general w wojsku wiec załatwił jej dobrze płatna prace w banku, 25000 miesięcznie, nie wiadomo na co wydaje. W domu nie gotuje, ale w okolicznych restauracjach włożyła po kilka tysięcy i teraz ma duzy upust w cenach, tak robią chińskie restauracje aby ściągnąć klientów. W restauracjach swoimi pałeczkami wciska mu żarcie do pyska. Pamiętam moje początki tez mi na biznesowych spotkaniach wrzucali do mojej miseczki wszelkie tłustości czy rybie głowy - wg Chińczyków najlepsze kaski, a ja tego nie jadam, wiec im odrzucałem, skończyło się karmienie, trzeba było mnie słuchać, a nie karmic. Miala kobita Australijczyka, który dobrze się urządził z nią i ciągnął jej forsę jak wielbłąd wodę w oazie, a także ganiał inne kobitki w okolicy, wiec został wymieniony na Polaka. Moze nadal jest w rezerwie, jak Polak wyjedzie na kilka dni, kto tam wie, bo babsko ma straszna chuc, wscik macicy czy kapcia jak to nazywa młodzież. Mialem podobna znajoma Ankę w USA w Connecticut - mile dziewczę, nie zaborcze, wesołe, chętne i dziarskie - już w progu zrywała wszystkie ciuchy aby jak najszybciej do nieba, do raju. Tylko miała jeden mankament, feler - miała cipkę łajdaczkę, każdy jak się trochę postarał miał dostęp  do jej kanalizacji, trzeba było ja zostawić. Zostało cos z niej, bo pamiętam jak mówiła "bądz zboczony, już, teraz".

Dostal Polak dwa dni na wyjazd 1500 km do innego miasta - nie zdarzył - miał pranie głowy i ma brać natychmiast taksówkę na lotnisko - ona kupi bilet na pierwszy samolot i ma wracać, już, teraz. Ma jechać do Polski pozałatwiać swoje sprawy - dostał na to tylko tydzień czasu. Nie można z człekiem porozmawiać bo ciągle składa raporty przez telefon i ukradkiem robi zdjęcia, według prykazow.

Nie moja sprawa i nie powinienem tego pisać, ale sam prosi o to, czyżby narcyzm? Pyta się o moja opinie - mam być grzeczny czy uczciwy? Uczciwy, honest, będę krytyczny. Ile ja znasz? Dwa miesiące przez internet i dwa tygodnie osobiście i już ja kocha, ona tez, chce się żenić już w lutym, na nowy chiński rok. Kiedyś mówiło się ze aby poznać się to trzeba zjeść razem beczkę soli, teraz wystarcza tylko lunch. 

No cóż człowieku, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, na jak długo? Panienka potrzebuje psa do domu nie męża, szukasz miłości, znajdziesz wiezienie. Bedze dobrze tak długo jak potrafisz często i szybko dupskiem ruszać, jak spowolnisz, będziesz wystawiony za drzwi. Twój wybór. Ale ja ja kocham!!! UPS, po dwóch tygodniach, dziwna ta miłość? Jak ci odpowiada, trzymaj to tak jak jest, jak to robił ten Australijczyk, ale żeniaczki odłóż to na następny, następny roczek, to nie pchla, nie ucieknie. 

To jest moja subiektywna opinia i człek nie powinien podejmować jakichkolwiek decyzji na jej podstawie - opinii będzie tyle ile ludzi. To jest jego życie, jego broszka. Australijczyk był z kobita 4 lata, czyli cos tam go trzymało. Człek inny charakter niz ja, inne potrzeby czy spojrzenie. Nie mam zamiaru brać odpowiedzialności co zrobi, jest dorosły.

A my, poczekamy, możemy pokrakac, może także nas odwiedzić w stanie jak na poniższym obrazku, ale może także znaleźć swoje szczęście.

 

 

PS, po tygodniu

Sorry, nie czekajcie już, nie będzie mordobicia. Facet dojrzał i spada. Zreszta po takim dictum jabłko i pomidor tez by spadały, poczytajcie sami.

"She likes to travel to Bali, I don’t like, so she decided to fly there alone and told me, if she meets a nice man there, she will fuck with him because she isn’t married and she has vacation...[Cry] she booked already her ticket ch.. jej w d..., spier.....m stad dziwka niewyżytą mówi ze ja nie odbierałem jej, ja na pewno bylem z inna kobieta, to ona tez musi sie pieprzyc z jakimś innym facetem którego tam poderwie"

 

http://jasstraws.com/ 

Biodegradable Reusable Natural Bamboo Drinking Straws

Biodegradable Reusable Natural Bamboo Drinking Straws: Jas Strawsniedziela, 25 listopada 2018

Ja pisze o 120-150 latach, oni maja w planach 500 - wierze im, to jest realne.

Oczywiscie, nie jakies tabletko, ale caly zestaw dzialan, i nie tylko any byc dlugo starcem, ale aby dlugo zyc w zdrowiu i byc aktywnym tak dlugo jak tylko dusza zapragnie, w kazdej dziedzinie. I to nie jest recepta tylko dla superrich, ale takze dla przecietnego smiertelniaka ktory potrafi zadbac o siebie i zgromadzic w zyciu kilka milionow, just in case.

https://tech.wp.pl/dynastia-wiecznych-miliarderow-to-bogaci-jako-pierwsi-ludzie-przedluza-sobie-zycie-6320476322920065a

 Biodegradable Reusable Natural Bamboo Drinking Straws

http://jasstraws.com/

piątek, 12 października 2018

Trzeba się wynieść z tego kraiku do podobnego bo brak porządnego bambusa. Jest duży, gruby, ale aby zamienić go na pulp, fiber, celulozę, to trzeba wydać miliony, jeszcze nie teraz. Także, znajomy zwrócił mi uwagę na mój niewyparzony jęzor. W tym byłym kraiku mnichów mnogo jak I bezdomnych psów I każdy łazi z wyciągniętą łapą po łapówki dla ichniejszego boga, coraz więcej takich i fałszywych także w USA I w Europie, nawet nie znają swoich zdrowaśmaryja. Jak jeden grubszy niż ja podszedł ze swoją michą, to go pogoniłem, i to może być błąd. Pójdzie taki do policjanta I naskarży że obrażam jego wiarę, więc jak będę miał szczęście, to tylko mnie deportują, a jak nie, to wsadzą mnie do jakiegoś pudła gdzieś na obrzeżach ich królestwa bożego że nawet najbliższa rodzina nie znajdzie mnie. Łba nie utną, ale kilka latek mogą być nie moje, więc już nie pytajcie gdziem zaś.

                                Trzeba więc zmienić trochę swoj profil I szukamy bambusów na słomki do picia, cały świat chce wymienić plastykowe słomki na cos innego. Duże firmy jak McDonald o bambusie jeszcze nie myślą, bo jeszcze nikt nie produkuje ich w dużych ilościach - w samej Polsce używa się 3 miliony plastykowych słomek DZIENNIE, na całym świecie to pewnie milliard, duże pole do popisu. Wozi więc mnie mój tłumacz motocyklem po wertepach, bezdrożach w poszukiwaniu użytecznego bambusa. Niestety, większość z ich to krótkie, co 10-18 cm mają zgrubienia i nodes, trzeba by je wiercić, czyli koszta w górę. Większość chińskich słomek to 18-centymetrowe, bo nie ma dłuższego bambusa bez "nodes".  Rośnie bardzo dobry bambus na wyspach Andamian, ale one należą do Indii, tam mnie nie ciągnie.

W końcu znależliśmy coś co zbierając w okolicznych lasach może wystarczyć na dzienną  produkcję 5000-10000 słomek, farmy bambusowe także są, blisko zagubionego wsi-miasteczka gdzie prąd jest tylko niekiedy, Internetu wcale, ale jest hotelik gdzie mnie mogą gościć. Chętnych do pracy w bród, więc rozdałem swoje 50 nożyków-scyzoryków, niech tną po lasach. I tutaj klops - wzieli scyzoryki, ale one nadają się tylko na obranie jabłka czy podrapanie się po jajach - bambus to trawa, ale taka pół-centymetrowej grubości i grubsza to już nie ta liga, na ścięcie ich to potrzebny jest ciężki tasak, albo maczeta. Meczet w Chinach nie można kupić gdyż kilkanaście lat temu jakaś dobra charytatywna   organizacja z Europy sfinansowała zakup 700 000 maczet dla jakiegoś afrykanskiego kraiku, a ci, jak je otrzymali, to zamiast ciąć bambus to wycieli inny szczep w pień, kilka milionów ludzi. Kilkuset uciekło z rzezi i schronilo się w kosciółku - tych to chrześcijańskim sposobem już bez rozlewu krwi spalili żywcem, wraz z kosciółkiem. Problem plemienny przestał tam istnieć, ale ja teraz nie mogę kupić meczet w Chinach, nawet policjanci zabrali mi stary miecz który trzymalem u teścia w sklepiku. Można kupić dobre maczety, najlepsze produkują w Bangladzesz, ale po kilkaset sztuk nie będę przecież tam lecial, poszukam lokalnego kowala to mi je wyklepie.

              Cześć mojej swory przyszła z lasu, przynieśli bambus, ale w 50% jest za gruby. Płacę im za sztukę patyk długości około 3 metry, ale lokalnym sposobem oszukują jak się da - w wiązce 100 sztuk, jest ich tylko 82-85, każdą wiązkę trzeba liczyć, ale coś tam pozostaje co można użyć. Trzeba także odpalić działkę dla lokalnego urzędasa za prawo wycięcia gałęzi, w przyszłości trzeba brać udział w licytacji gdzie rząd sprzedaje licence na wycięcie, wyjdzie taniej.  

               Teraz, jak z patyków zrobić słomki. Pojechałem ze swoim tłumaczem (już autobusem, nie motocyklem) do większego miasta gdzie jest duży bazar maszyn I materiałów budowlanych. Pomógł mi poznany niedawno Polak który tam mieszka od roku, przyjechał ze swoim tłumaczem, wielkie dzięki Michał, dobry czlowieku. Oferują mi kupno całego tartaku, a mi są potrzebne tylko kilka dobrych maszyn. Normalna pila do drzewa się nie nadaje bo miażdzy bambus, muszą być specjalne cienkie wysokoobrotowe pily. Znależliśmy za kilka milionów, także inne maszyny do produkcji. Z pomocą kowala, ślusarza, stolarza I lokalnego dentysty który najlepiej umie wyrywać gwożdzie jakoś je zmodyfyfikowalismy, mała produkcja może ruszyć. 

                          Następny problem, gdzie produkcja. Ojciec tłumacza oferuje część swojego poletka gdzie mieszka, zabagniona dzungla za tylko 200 dolców miesięcznie, sprzedać dzungli nie chce. Trzeba tam dorzucić ziemi pewnie z pół metra grubości, zrobić dojazd ze 100 metrów, bo najbliższy dostep to "nie lzia", świeta ziemia, należy do klasztoru. Z drugiej strony to głębokie bagienko-śmietnik, trzeba byłoby wybudować mostek, też wydatek kilkunastu milionów. Mówię człowiekowi że potrzebne są tam ogromne inwestycje, więc już chce mi wynająć swoje poletko za darmo, też sie nie opłaca. Tam jednak zaczeliśmy swoją produkcje w jego domu??#$#!!%- szałasie ze spróchniałego drewna, ale  bardzo krótko, o tym pozniej. 

                         Charty wróciły z lasu, nanieśli mi patyków na 5000 słomek. Zapłaciłem, zadowoleni, poszli przepijać forsę, nie mój problem. Sam wyprodukowałem 650 słomek z odciskiem na palcu, pokazałem ludziom jak to trzeba robić, zapłaciłem za zrobienie 5000 sztuk. Nie ma sensu siedzieć w tej dzungli i czekać jak wyprodukują, bo tam gryzie mnie jakaś niewidoczna mała zwierzyna że aż krew leci z nóg, jadę na plaże, to tylko 150 km, oczywiście motocyklem, nie ma innego środka transportu. Trzeba mieć jak najszybciej swój własny wehikuł, najlepiej pick-up. Lokalny status bogacza to duża Toyota Hilux albo Ford pick-up, podwójna kabina, 4x4, ale muszą byc białe. Sam na początek chcę mieć byle co, aby woziło moje kości i patyki.  

                       Nie zdarzyłem nóg zamoczyc w oceanie, telefon - produkcja stoi, zrobili tylko kilkaset słomek bo obcieli prąd który I tak był tylko niekiedy. Energetyka ma dobry system I widzą wiekszy pobór mocy, w domu prąd jest tylko dla światla, nie na żadna produkcję. Zresztą jak będzie się używało więcej prądu, ten ich dom - szalas - buda, może się zapalić I spłonąć. Trzeba wracac i kupić generator, w przyszłości solarki. Wróciłem porannym autobusem, pojechałem do stolicy, kupiłem, także następną maszynę do polerki, następne miliony poszły. Wracam na plaże, już w nocy, znowu motocyklem te 150 km, raczej 200, bo dużo dziur, trzeba je omijać. Dziesiątki kilometrów bez światka, kilka zagubionych ciemnych wiosek, od czasu do czasu blyśnie tylko reflector innego motocykla, ekran telefonu czy niekiedy prąd z generatora. Ludzie jedzą miskę ryżu z troch oleju, jakieś jadalne ziele, kłącza bambusa, niekiedy jajko czy starą kurę która już nie chce znosić jaj. Nie ma bezdomnych psów jak po plaży gdzie lazi ich zgraja, nie ma żebrzących mnichów, świetych banerów, świątyn, pagod czy stiup, nie ma zlodzieji i kogo okradać, po prostu nie ma forsy. Blisko jest linia energetyczna, ale nie podłączą prądu bo ludzie nie bedą mieli gotowki aby zapłacić za nią. Nie ma prądu, nie ma telewizji, nie zobaczą innego świata. Zresztą lokalna telewizja to tylko soap opera ale nie taka jak na świecie czyli Dynasty czy życie wyższej bogatszej klasy - dla nich marzeniem jest biała Toyota i murowany domek zza żelaznej kraty. Tak jest od pokoleń, nie oczekują zmian, modlą się żarliwie do swoich bogów, są szczęśliwi w swoim światku. 

                    Załapaliśmy się jednak na koncówkę tajfuna. Trzęsie jak cholera, deszcz I wichura, siedze pod peleryną, motor rzęzi, podskakuje, dupa boli, już nawet nie chce mi się przez dziury oglądać tego świata. Wtedy złapało mnie po raz pierwszy w życiu - po jakiego grzyba włóczę się po tym świecie, czy nie lepiej  dbać o swoją dziatwe i wnuki I trzepnąć od czasu do czasu w dupcię  młodą żonkę?  Czyli cieple kapcie, wygodny fotel i telewizor - nie dla mnie te łakocie, sam należę do tej drugiej strony TV.

W koncu dojechalismy, ja połamany I od razu w pościel w objęcia Morfeusza, a przydałaby się jakaś młoda Morfeuszka aby miękkimi rączkami wymasowała moje obolałe gnaty. Na przyszłość trzeba zadbać o to, jeśli mam sie włóczyć po świecie.

 

Za dwa dni znowu telefon, zepsuli generator, coś tam spalili bo nie było docisku I obudowa się stopiła. Mój tlumacz- motocyklista proponuje że on to naprawi, może wrócić te 150 km, ale ma problem. 8 miesięcy wcześniej pożyczył od kogoś 150 dolarów na 20% miesiecznie, zostało teraz 100 dolarów a on bez mojej pracy nie może tego spłacić a poprzednią forsę już wydał, czy nie pozyczę tej setki. OK, masz ją, dla mnie nie musisz płacić 20% miesiecznie, masz bez procentów, ale do diabła zróbcie te 5000 słomek, albo i więcej, ile możesz.                   

                  W końcu spokój, siedze na plaży I czekam aż skończą produkcję, samolot mam za dwa tygodnie. Mój grafik to jak wstanę wcześnie, około 7-mej, to biorę rowerek I jadę na plażę pobiegać albo wypłukać się I wypić kokosa za 2 zlote, Fotel z parasolem gratis. Wracam do hotelu na 9-tą na śniadanie, póżniej znowu na plaże. Jak gorąco, to wskakuję do oceanu, wspaniala czysta woda, plaża szeroka, od czasu do czasu trochę pobiegać. Lokalni mają inne zwyczaje - 2-litrowa butelka zimnej wody, odlać pół litra, wlać tyle  samo lokalnej whisky czy rumu za dwa dolary, zabełtać i flaszka idzie wokół, picie z gwinta, bez zagrychy albo jakis suchy banan. 

                          Około 2-giej powrót do hotelu, prysznic i znowu do wioski na godzinny masaż za 25-30 złotych. Masaż nóg zrobili bardzo dobrze, żylaki poznikały, innych części ciala już trochę gorzej. Ale co wymagać jak te dziewczęta nauczyły się masażu dopiero miesiąc wczesniej, Massages by Virgins, co oczekiwać więcej od tych małych rączek. Powrót na plażę przed 6-tą aby zobaczyć zachód słońca, może następny kokos, niekiedy z rumem czy z whisky. Pieczona narożnie rybka to wydatek następnych 2-ch dolarów, ale ileż można jeść, nie mam wcale apetytu. Od czasu do czasu restauracja, dobrze przygotowane danie z jakichś stworów morskich to 4 dolce, ryż złotówkę, zielenika 5 zlotych, ale nigdy nie wykonczę, za dużo, zostaje w lodówce na następny dzień. Dziwne jednak, na tych plażach nie ma lokalnych dziewczyn, tylko od czasu do czasu jakiś biały czy młode białe dziewczyny, najczęściej parami, albo stare tj 40-letnie bezkształtne Chinki okutane w szmaty aby ich słońce nie złapało, ale większość to lokalni chłopcy pławią się albo grają w piłkę, tylko starsze kobiety do podawania kokosów I przenoszenia foteli I parasoli blizej fal, młode trzymają w domu.

                  Czas płynie wolno i leniwie, opalam się bo łazę po wsi bez koszuli, brzuszysko się zmniejsza, cieszy mnie to. Dobrze byłoby miec na stałe lokum gdzieś na plaży lub w pobliżu, poszukajmy więc. Trochę dalej od wsi są ładne miejsca na plaży, ale wołają 100000 dolców za akr, czyli mniej niż pół hektara. Ale aby tam dojechać to trzeba jechać przez teren świety, swiątynia I klasztor - teraz przejazd jest darmowy, ale jak pojawi się tam bialy? Inny teren przy plaży, ma być akr za 62000 dolców, jak jest odpływ. Jak przyplyw, a to jest 4-6 metrów wody w dół i w górę, może to byc tylko 30x30 metrów. Jak jakiś fajfun czy wichura, to mieszkasz pośrodku oceanu. Dalej od oceanu, 5 minut piechotką do plaży, 400 metrów kwadratowych wołają od 5000 do 10000 dolców. Jak lokalec mnie zobaczył, to cena już była 25000 dolców, bo to działka z widokiem na ocean. Podskakuję na jednej nodze, nie widzę oceanu, na drugiej - ?? gdzie ten ocean? Trzeba wdrapać się na palmę po kokosa, stamtąd widać ocean. OK, dzękuję, zresztą to nie ich ziemia, dostali tylko czasowo na swoje budy-szałasy, oczywiście bez prądu i bez wody, wszyscy w okolicy chcą tak sprzedać nie swoje, może znajdzie się jakiś naiwny nieświadomy. Podobne w okolicy rząd dwa lata temu sprzedawał lokalnym pod budowę swojego szalasu-budy 400 metrowe podobne działki po 1000-1500 dolców. Niektórzy wybudowali z cegly, ale to znaczny wydatek, ponad 5000 dolców za prosty domek.

                             Wszystko co dobre, niestety szybko się kończy, trzeba wracać do cywilizacji. Dwa dni przed odlotem do Kantonu wsiadłem w autobus I pojechałem do miasteczka, gdzie produkują słomki. Przy odjeżdzie, lokalne dziewczynki prawie w płacz, machają dzielnie łapkami, bo zostawiałem dobry napiwek. Dobry, to znaczy 2-5 dolców, za to w USA czy w Polsce wywalono by mnie przez zamknięte drzwi z byle jakiej knajpy, tam to nadal dulara power. Nie martwię sie dziewuszki, wrócę i jeszcze przerznę te wasze dupeczki.

                                                           Chłopcy nadal pracują, przy mnie wykończyli 6350 słomek, troche brakuje do 7000, ale lepiej niż 5000. Niestety, spiepszyli je, może nawet kilka tysięcy słomek do poprawy. Mieli je slifować cienkim papierem, ale zmienili papier na gruby I teraz nie szlifują, ale robią słomki szorskie, trzeba je będzie recznie poprawiac. Niestety, zawsze ktoś ich będzie musiał pilnować.

                 Zapakowaliśmy słomki w worki jutowe po 30 kg, zabiorę na lotnisko. Miałem chłopcom zostawić forse na następne 10000 słomek albo i więcej, ale zmiany planow. Obecny kuzyn-producent chce mieć 2 miesiące wolnego, bo podobno idzie do szkoły (czytaj- zmęczył się, następne 2 miesiące ma z czego żyć), także mój tłumacz-kierownik, który dostaje tylko prowizję za każdą słomkę, chce bardziej pracować jako motocyklista-taksówkarz, bo sezon turystyczny się zaczyna (czytaj - nie spieszy się, już nie ma długu, wyżyje z tych kilku dolców dziennie). Nie ma także miejsca na produkcje, gdyż chce ją przenieść nad ocean, tam mieszka jego żona. Mnie to ani ziębi, ani grzeje, bo jeszcze nie mam sprzedaży, też wolę być blisko plaż, mieli produkować 1000 dziennie I magazynować. Zostawiłem jednak pieniądze znajomemu że jeśli zmienią plany czy zabraknie im forsy I chcą pracować, ma im wysłać na produkcję 10000 slomek, albo I więcej. Także, jeśli będę miał duże zamówienie, szybko wracam, wynajmuję czy kupuje ziemię i wybudujemy magazyn na produkcję 10000-1000000 dziennie. Najwazniejsze w biznesie to pozytywny cash flow - jak będzie forsa przychodziła, będziemy mieli product.

                      Michał znowu pomógł zawieżć słomki na lotnisko, ale następny problem. Nie zauważyłem że przed skanerem stoi wojak z mashine gun gotowy do zabijania. Położyłem worki ze słomkami na taśmie, a zza maszyny wychodzi gruby żołdak i mówi - nie lzia, skąd my to znamy. Zadzwonił i przychodzi zgraja kobitek z urzędu celnego i one także, nie lzia, ani jednej słomki, muszę mieć pozwolenie na wywóz z Forest Department. Tłumaczenie ze to jest product przetworzony, nie pomaga, on wie lepiej. Zabierają żołdakom wladzę więc będą bruzdzić gdzie tylko się uda. Gdybym wiedzial, to bym zalatwił to pozwolenie i w przyszłości będę je miał, przecież to nie są ich srebra rodowe ani bogactwo narodowe. Podobnie, jakbyś chciał wywieżć kupiony zegarek ale nie lzia bez pozwolenia z kopani rudy żelarza. Nie będę się szarpać i negocjować bo żoldak z palcem na cynglu i za chwilę może za niego pociągnąć na byle błysk w oczach swojego kaprala, oczywiscie w obronie własnej. Może także mają przygotowany, jak w USA, wideo sąd i w ciągu 15 minut zasądzą na karę śmierci za próbę przemytu trochę badyli i w ciągu kilku następnych minut ją wykonać bo żołdak jest także z plutonu egzekucyjnego, nie ma co sie kozaczyć. Odłożyłem wszystkie słomki na wózek, wywiozłem na zewnątrz lotniska, kolega zabrał do samochodu i odjechał - dopiero wtedy panienki z urzędu celnego poszły sobie w dal. Dwa dni póżniej kolega sprawdził w urzędzie i bez problemów wysłał kurierem wszystkie słomki do Chin - odebrałem je kilka dni póżniej w Heshan, w swoim mieście. 

To dopiero początek biznesu, sprawdzcie na moim vblogu na YT, co tam piszę - nie mogę zrobić kopi I wkleić tutaj, bo w miedzyczasie komputer mi padł, wszystko wymazało i musiałem zaistalować Windows10 - teraz nawet google nie chce ładować, ani polska gazeta, nie mówiąc już o jakimkolwiek VNP. 

                           Robi to człowiek przede wszystkim dla frajdy, ale jak będzie można z tego wyciągnąć kilka balonow, nie odmówię, będzie dla dzieci, mnie już forsa nie cieszy. Trzeba się spieszyć, bo jak zacznie się popyt, to jakiś gruby Chińczyk czy dobry wujek z Israela wykręci od rządu kilka tysięcy hektarów, załozy porządne zarządzaną plantacje, kupi porządne maszyny (jeszcze ich nie ma, ale pewnie ktoś je już projektuje) i zacznie produkować million słomek na godzinę. Jak mnie wykończy ceną, obniży pensje pracownikom do połowy co ja placę, podwyższy ceny swoich słomek I wszyscy będą zadowoleni, klient zapłaci kilkanaście centów więcej za Coca-Colę z bambusową słomką. Tak się stało z małymi producentami celulozy z bambusa w Chinach- zabrakło lasów bambusowych, musieli pozamykać swoje fabryczki, zostali tylko ogromni, oni mają po 20000 hektarów swoich plantacji, dla nich business dalej się kręci.

                      To nie koniec słomkowej odyseii. Otrzymałem w Chinach paczki ze słomkami, otworzyłem paczki a tam woda, część słomek do wyrzucenia, zaparzyły się. Chociaż były suszone, ale za mało. Czyli następne wydatki, trzeba kupić porządną suszarkę z kontrolowaną wilgotnością.

 

Film o powyższym

https://www.youtube.com/watch?v=WiDOCUOkpHM&feature=youtu.be 

 

pracujemy, http://jasstraws.com/

 


niedziela, 22 lipca 2018

Veni vidi vici, częsciowo tak, ale Buddha mnie ukarał, póżniej o tym. 

Mariazm już w Chinach, czekanie na smierć, a jam jeszcze nie gotowy. Nie ma co robić, dzieci rosną, do US jedziemy dopiero za dwa lata. Kacy zajmuje się urządzaniem domu, a sam siedzę jak na beczce prochu, już mnie nosi, więc do Myanmar, ostatni na tym świecie bastion wolności (i biedy chyba tez - to nie bieda, ludze nie głodują, mieszkają tylko prymitywnie). Oczywiście, mogę żyć głupio, durnie, pusto i wygodnie jak inżynier na emeryturze w hameryce, stać mnie na to i dużo  więcej, ale to mnie nie bawi, świat mnie nadal ciągnie.

Pojechałem prawie w ciemno, tam zakładać biznesy. Poznałem przez internet Birmańczyka który zna angielski i on odebrał mnie z lotniska i zawiózł do hotelu. Miałem swoje plany co i gdzie mam szukać, ale mój Birmańczyk zajęty, pracuje w turystyce i ponadto uczy angielskiego za mniej niż dolara za godzinę od głowy, więc nie miał dla mnie czasu. Trudno, sam szukam, odwiedziłem tylko jego rodzinę oddałem prezenty. Drogie prezenty i jak tłumacz sam twierdził że to za dużo, ale chciałem pokazać że jak się będzie starał potrafię być hojny, ale żadnych pozytywnych efektów, dalej leniwi. Przy okazji straciłem kilka dni czekając na jego obietnice spotkań ludzi z róznych rządowych biur, nic się nie zdarzyło, tylko obiecanki. Trzeba go będzie zostawić bo mało efektywny, ponadto nie można polegać na jego możliwych referencjach, gdyż on w turystycznym biznesie doi obcokrajowców - wg niego za dniówkę tłumacza powinienem płacić 70$, a to jest miesięczna pensja lokalnego na prowincji  (w stolicy 2 lath, czyli 200 000 kyats na miesiąc czyli 150 dolców to już OK pensja). Znalazłem innego Birmańczyka z którym można porozumieć się po angielsku, ten chce mieć dzienną pensję 10000 Kyat, tj 7 dolarów, dam mu więcej. 

Zobaczyłem więc ważniejsze atrakcje Yangonu, trzy dni wystarczą, trzeba sie wynosić. Największa atrakcja kraju to Bapan Ngpali, ale to 700 km, całą noc autobusem czy pociągiem, a teraz pada, nie ciągnie mnie tam teraz, póżniej odwiedzę, jadę więc nad ocean do Ngwe Saung Beach, to tylko 6 godzin autobusem.  

We wsi przy plaży gdzie zostawił mnie autobus, stado motocyklistów aby za 1000 Kyat zawiezc do hotelu, ale szybko wróciłem zobaczyc okolice i znalezc restaurację serwującą lokalne stwory morskie. Białych wcale nie widać, bez parasola ani rush. Kilku motocyklowych przewodników wcisnęło mi swoje wizytówki, jedna była po angielsku.  

Nastepnego dnia rano zamówiłem za 8000 kyat motocykl aby pojeżdzić po okolicy, ale cały czas leje. Co robić? zaprosiłem więc na śniadanie tego z kartki niech opowie co się dzieje w okolicy - pojawił się po 15 minutach okutany w peleryny, dla nich deszcz czy ulewa nie straszna.

Typowe myanmarskie śniadanie - placek z banana pieczony i wyglądający jak nasze placki ziemniaczane, trochę dżemu, kawa, można wytrzymać, wszystko za dolara. Pokazuję wiec swoje papiery, kopie z Google że w tym rejonie Ayeyarwady jest dużo lasów bambusowych. Otóż były, wycięte i zamienione na farmy kauczukowe. Lasy bambusowe są nadal bliżej Yangonu, 5 godzin motocyklem i jeśli chcę tam pojechać, to on mnie zabierze za 20 dolców. Bilet autobusowy kosztuje 7 dolców, niech mnie wiezie, za 3 dni jedziemy, on sam pochodzi z tamtej okolicy a nad morzem w okresie ulew zarabia tylko 5000-7000 kyat (4-5 dolców dziennie), tam mieszka jego rodzina. Fajnie się sklada, może coś dowiem się więcej.  

Jaka cena ziemi w okolicy? Mój tłumacz twierdzi, ze jest w drugiej wsi pół hektara nad samym oceanem za 100 tysięcy dolców - właściciel hotelu gdzieś tam zadzwonił i cena już jest 150 000. Dwa lata temu przyjechały dwie Chinki, nie płaciły tego co ktoś tam woła, poszły do lokalnego urzędu i kupiły wszystko co było do sprzedania w okolicy za dużo taniej. Okazuje się ze ziemia nie została zapłacona, tylko zostawiono małą zaliczke i spekulanci podbijają ceny. Spekulant czy lokalni nic tam nie zbudowali ani jeszcze nie zapłacili więc według prawa rząd zabrał i sprzedał za gotówke Chińczykom. Chińczyków dużo, podróżują stadami w chińskich autobusach z chińskim przewodnikiem, nocują w chińskich hotelach, żrą w chińskich restauracjach, dla lokalnych zostaje tylko nisko płatna praca i mało forsy, nic dziwnego że nie lubi się Chińczyków. Chińczycy  są  także niegrzeczni, wręcz aroganccy, poniżają i lekceważą lokalnych, typowa cecha nowobogackich. Kultura osobista dotrze do nich, ale na to potrzeba 1-2 pokolenia. Ponadto, odwieczna nienawiść biednych do bogatych, jak za Chmielnickiego w Polsce - Rznijcie drewnianą piłą tego pana wolno, to był dobry pan. 

Przestało lać, tylko siąpi, więc na rumaka i w drogę, filmy są na YT.

Najpierw jadę na północ – nad oceanem same resorty, teraz najczęsciej zamknięte, pora desczowa. Dalej kilka kilometrów betonowej sciany od strony oceanu, puste kilkanaście hektarów, czeka na lepsze czasu, dalej biedne wioski. Droga cementowa, ale nagle się kończy nad brzegiem rzeczki – dalej można wraz z motocyklem przeprawić się łódką, ale po co, tam pewnie podobnie albo gorzej, jadę więc na poludnie. Droga kilkaset metrów od brzegu bo nad brzegiem tylko duże, zaniedbane i teraz puste resorty, ale nagle droga się konczy, zaczyna się błoto, kałuże, dziury, a mój motocykl kaput, zdechł. Prędkościomierz nie dzałał, wskażnik paliwa też nie, nie sprawdziłem, miał być pełny bak benzyny, a jest pusty. Cóż, trzeba wracac z kilometr do najbliższego sklepiku, tam każdy sprzedaje benzynę po 1000 kyats za lit, i wracam, mimo że los kaze mi zawracać. Chcę dojechać tam gdzie być może będzie moje gniazdko z widokiem na ocean wsród gęstej zieleni.

Niestety, złośliwy Buddha nie zezwolił. Kilka dni wcześniej odwiedziłem jego leżącego, 66 metrów długi kolos, ale naprawiają go i jest za kratkami, więc przezwałem go wielorybem i się zemścił za to. Powiedzałem to pierwszemu tłumaczowi, a ten biedny puszcza dalej że to prawda, nie rozumieją żartów.  Może zrozumie, gdyż dzwonil, że jego tesciu także wywrocił się na motocyklu i prawie jaja  mu urwało i tam Buddha nie wsadzal swoich tłustych palców. Sobie tylko żebra naruszyłem, boli teraz paskudnie. Niestety, droga bardzo kiepska, miękka, a ja przyciężkawy i gdześ tam grunt nie wytrzymał po ciągłych deszczach i zjechałem do rowu. Motocykl cały, nogę polski skórzany sandał dobrze uchronił, ale żebra bolą. Jak sam nie mogę dojechać dalej, czy moi klienci będą chcieli się  tłuc? Tym bardzej, ze wokół dużo hoteli i resortów pustych i zaniedbanych, czyli za dużo pieniedzy nie zarabiają, budują także następne kolosy. Sam dam sobie teraz spokój z widokiem na ocean, jak bedzie mnie goniło to wynajmę gdześ nad oceanem willę ze służbą na miesiąc, co tam bede robił -trzeba skoncentrować się nad farmą bambusową.

Zawróciłem, w jednym sklepiku obmyłem się z błota, przeczekałem następną ulewę, wypiłem kokosa za 2 złote, bo jak pada, a leje często, gdzieś trzeba  się schować i powoli wracam do hotelu, już nie chcę jezdzić motocyklem po bezdrożach i  wertepach.

Trzeba się zbadac czy coś tam w środku nie pękło, ale na wsi nie mają rentgena, dopiero w stolicy, 245 kilometrów. Poczytalem na googlu że nawet złamane żebro byle nie otwarte złamanie, goi sie samo, lekarz nic nie pomoże, więc się wynoszę do Chin i tam będę się kurował. Za 45 dolców zmieniłem bilet na wcześniejszy. Przetrzymam więc te dwa dni na powrót motocyklem, powłóczyłem się tylko po tej wsi i znalazłem dobrą restaurację z ośmiornicami, rakami, krabami, dawno tak nie jadłem, a dania tanie, około 3-5 dolarów, biorę więc dwa różne, nie wykończe wszystkiego, zabieram jedno do hotelu na póżniej.

Spotkałem, mieszka tam od lat jeden biały, Andy z Niemiec, wsiąkł tam i już jest szcześliwy. Chciałem zaprosić na piwo, nie dał się.

Mój motocyklista przyjechał o 6-tej rano, przygotował tez dla mnie pelerynę, jedziemy.  Niekiedy pada, niekiedy leje, ale jedziemy, w pół drogi przestało i zdjeliśmy peleryny. Nie należałó to do przyjemności, dupa boli po nierównej drodze a ja jeszcze z bolącymi żebrami. Widać już lasy bambusowe, te duże także, 30-metrowe, 20 cm grube, Dendrocalamus Asper, są, tak jak piszą w moich książkach.

Moj kierowca-tłumacz zaprosił mnie do domu rodziców. Szałas na palach, nie dom, ale przed wejściem trzeba zdjąć buty, taki wszędzie zwyczaj. Mieszka tam 14 osób, a gdzie spią? – pokazują tutaj, na podłodze, tylko kładzie się bambusowe maty. Bieda że aż żal dupę ściska, dzieciaków kilka ja żadnych prezentów, nie wiedząc nawet nie kupiłem im owoców. Wypróżniłem więc swoją torbę i oddałem co mogłem – chińskie zupki, scyzoryk, latarkę, jedno jabłko, jakis napój, kawę, kosmetyki, bez tego wyżyję i dojadę do Chin. Bieda ich  nie martwi, nie widzą swojej sytuacji, przyzwyczaili się, oni chcą byc tylko szczęśliwi. Chińscy producenci narzekają na Birmańczyków że jak dostanie pensje czy trochę grosza to nie przychodzi do pracy przez kilka dni, przecież dzisiaj nie będzie głodny, lepiej popic herbatkę i pogawędzić.  Skąd się wzieło w Polsce powiedzonko że chłop mi się rozbisurmanił, czyżbyśmy zleżli z jednego drzewa albo nasze pieczary były w sąsiedztwie?

Sam do hotelu, nastepnego dnia rano o 9-tej kierowca zawiezie mnie na przystanek autobusowy. O 9.30 dzwonię, on jeszcze spi bo celebrowali noc wcześniej, dostali także butelkę chińskiej brandy, ale dojechał.  Mielismy odwiedzić lokalne urzędy gdzie jest jakas opuszczona i tania ziemia do kupna lub do 50-letnego wynajmu – niestety, odkładam na póżniej, teraz nie będę się włóczył z bolącymi żebrami.

W Yangon zdążyłem jeszcze odwiedzić moje anglojęzyczne dziewcze, zostawiłem prezenty i powiedzałem że ma czekać na mnie, za miesiąc wracam. Czy będzie? nie wiem, ona także ceni najwyżej szczęście, a to, że bez butów, bez pieniędzy i bez telefonu to nie ma znaczenia. Byłoby szkoda dziewczęcia, młode to jeszcze i głupie, a może wyrosnąć z niej mądra kobieta.

Nie było bezpośrednich samolotów do Kantonu, leciałem nocnym z przesiadką w Hong Hongu, rano w poniedzałek byłem już w domu i szybko do lekarza, Na migi wytłumaczyłem co się zdarzyło, bo Kacy w Pekinie i zrobili mi za 290 RMB serie zdjęc, Są tam jakies rysy na żebrach, nic strasznego, ale boli. Dostałem przeciwbólowy  huayuzhentongjiaonang oraz Jintiange Capsules - Bionic Tiger Bone Powder) for bone and joint diseases. Za leki zapłaciłem 117.50 rmb, no i się kuruję, za miesiąc wracam do Myanmar.

Cała wycieczka kosztowała mnie trochę mniej niż 1100 dolców, w tym już kilkaset na prezenty, lot, hotele, nowy lokalny telefon, kurowanie się oraz kilka butelek whisky. Najtańsza kosztuje tam już 2 dolary za 0.7 litra, podobno originalna szkocka to 6-7 dolarów, raj dla pijakow. Będę miał duży dom, powiniem być także duży barek. Po powrocie już zdążyłem zalać 5-ma litrami dobrym 40-procentowym alkoholem kilka kg żółtych sliwek, ma to stać conajmnie 3 lata.

Małe złośliwe spostrzeżenie. Tamtejsze chłopy pewnie babieją. To że noszą swoje spódnice, taki zwyczaj, też mam swoje longyi (sarong, lungi), ale potrafią odwrócić się, ukucnąć i coś tam zrobic, czyżby siusiu, jak kobitki na wsi?

 


 

 

(Huayu analgesic capsule function

Promote blood circulation and relieve pain

The main ingredients of Huayu Zhentong Capsule

Sanqi, Dragon's blood, myrrh, frankincense, Yanhusuo, natural copper (system), peach kernel, safflower, scutellaria, dandelion, rhubarb, soil mites.


Tagi: burma Myanmar
07:35, bialychinczyk
Link Komentarze (26) »
niedziela, 08 lipca 2018

Co można robić w tym kraju?

Dość zacofany i brudny ten kraj, jak Chiny 20 lat temu. Otwierają się na świat, jak Chiny, ale będą mieli większe problemy - sałatę i pomarańcze może każdy sprzedawać na ulicy (są tam jakieś opłaty za to bo widzałem oficjeli z bloczkami), ale warzywniaki nie ruszą kraju do przodu. Kto pamięta polski handel uliczny z metalowych łóżek? Chiny na początek miały ogromną armię expats z Hong Kongu, z Tajwanu i z całego świata i to z forsą którą przywieżli do Chin, nie slyszalem aby Myanmar miał takie zaplecze. Ponadto, nadal mnóstwo przepisów, zakazów. Obcokrajowcy mogą już kupować mieszkania, mogą też budować na spółkę z jakąś lokalną firmą, ale posiadanie ziemi jest ograniczone tylko dla lokalnych, obcokrajowcy mogą ją tylko wynająć na 50-70 lat. Chińczycy z Mandalay znależli już na to sposób i jakoś załatwiają sobie birmańskie obywatelstwa i wtedy mogą kupować co tylko chcą co też doprowadziło do dużego wzrostu cen gruntów w Mandalay, co się oczywiście nie podoba lokalnym. 

Widac brak forsy i większych inwestycji w tym kraju. Drogi nawet w stolicy dość kiepskie, dużo domów zaniedbanych, ruder, ale także dużo się buduje - nie jak w Chinach gdzie buduje się nowe miasta czy dzielnice, ale tylko jak grzyby w rosole - i tu i tam budowane metodami chałupniczymi, na oszczędność. Odwiedziłem dom mojego tłumacza na obrzeżach miasta - mieszka z żoną, z synem, z bratem i z rodzicami jakby w XIX wieku w chlewiku, ale za płotem sąsiad wybudował 7-piętrowy blok z mieszkaniami na wynajem albo na sprzedaż. Cena wynajmu mieszkania w bloku poza centrum to około 200-250$ miesiecznie, kupna około 200$ za m2, ale blisko centrum to już conajmniej 700$ za m2, nadal dużo taniej niz w Chinach czy w Tajlandii. Zresztą w ciągu kilku dni można zobaczyć wszystkie atrakcje stolicy i co dalej robić? - najlepiej wynieść się gdzieś poza - do Bagan czy nad morze, ale to ostatnie nadal pozostaje niezbyt rozbudowane turystycznie. Myanmar jeszcze nie oferuje atrakcji jak z Kambodzy czy z Tajlandii, Bangkoku czy z Patajii, dlatego też jest dużo tańszy, to z czasem zmieni się.

Lud jakoś próbuje wiązać koniec z końcem, co krok to jakaś garkuchnia czy stragan aby coś tam zarobić. Serdeczny, uczciwy, usłużny i pracowity naród, oczywiście oprócz części taksówkarzy którzy wołają TYLKO 2X więcej za kurs, być może gdyż taxi nie jest droga bo za 2-3 dolary to jedziesz z pół godziny. Dojazd z lotniska do centrum, chyba 18 km ale trzeba liczyć godzinę bo dużo samochodów i bardzo nierówne szosy, kosztuje 10 000 Kyat, około 7$. Autobus czy pociąg chyba tylko 200 Kyat, tj 50 groszy, komunikacja miejska jest też za 200 kyat za kurs, mnisi jeżdzą autobusami za darmo, a jest ich dużo, łażą stadami po mieście i zbierają jedzenie i datki.

Jest problem poruszania się po tym kraju. W stolicy Yangon wzorem chińskich miast wyrzucono wszystkie riksze, tuk-tuki i motocykle, pewnie powodowały za dużo wypadków. Można się przemieszczać tanimi autobusami - jest ich dużo, rowerami albo taxi. Poza miastem to autobus albo pociag. Bilet na pociag sypialny do Bagan, 700 km i 17 godzin, raz dziennie o 16.00-tej kosztuje 80 dolców, bilet trzeba rezerwować kilka dni wcześniej i w porze deszczowej poza sezonem jak teraz, pada codziennie i to kilka razy ostro, tylko są miejsca siedzące.  Są samoloty, ale sam chcę poznać kraj a nie ichniejsze niebo. Mozna wynając samochód, 40$ dziennie, ale musisz mieć przewodnika i za niego też płacić. Oczywiście, to nie jest przestrzegane, ale jednak. Aby coś poznać muszę mieć własny samochód, najlepiej 4x4, i to nie starszy niż 2015, takie przepisy, starszego nie zarejestrują.  W stolicy, w Yangon są limity rejestracji i tablica kosztuje 7000$, nie jest mi to potrzebne, trzeba rejestrować auto na prowincji. Po powrocie do Chin mam takiego znaleść, kupić i zawieść na granicę Chiny-Myanmar, stamtąd zabierze mój tłumacz i zarejestruje na swoje nazwisko - jak zarejestuję firmę w MM to wtedy przerejestruję na siebie. Obcokrajowiec nie może przekraczać granicy w Ruili-Muse, będę musiał wracać do Kunming i brać samolot do Mandalay, stamtąd zabierze mnie tłumacz i zawiezie do Yangon. Rejestracja firmy w Myanmar to pestka, poniżej 1000 dolców jak sam robisz, adwokaci z angielskim wołaja prawie 20 000$. Już odrobiłem część swojej pracy domowej i mam dużą tekę co-z czym -jak-gdzie? Dużo większe problemy niż w Wietnamie, Kambodzy czy w Tajlandii.

To tylko góra problemów aby zacząć działać w tym kraju. Inaczej, nie ma problemów, rozwiązywanie ich to moja pasja i specjalność, nie święci garki lepią. hahaha.

Jedzenie w MM jest tanie. W restauracji mojego 3* hotelu w centrum miasta cena obiadu oscyluje w okolicy 3 dolarów, czyli 10 złotówek, na ulicy główne danie to poniżej dolara. Pokój ze śniadaniem, klima i internet bez ograniczeń to 15 dolców za dobę, można znależć tańsze, a łózko w hostelu to już od 4$. Sam na obiad z ulicy wziołem kilka przystawek więc było 3100 kyat, i tak wszystkiego nie zjadłem. (Cholera, było za ostre, muszę się czegoś napić. Na całe szczęście przywiozłem kilka butelek swojej 50% whisky to się podleczę).  Na prowincji jeszcze taniej. Jechałem lokalną ciuchcią gdzie roznoszą żarło - dziewcze się uśmiechało zalotnie więc kupiłem jej, sobie i jej matce lokalne danie, do wyboru z wózka - 3 posiłki kosztowały mnie 900 Kyat, trochę więcej niż 2 zlote za wszyskie 3. Przekąski, które sprzedają na ulicy to 200-1000 Kyat, 0.50-2.50 zlotych. Niestety zarobki też są dużo niższe - minimalna pensja to 68 dolarów miesięcznie, w stolicy profesjonaliści z angielskim zarabiają 300-500$ miesiecznie. Mój tłumacz uczy angielskiego poza normalną pracą za poniżej dolara za dziecko na godzine. 

Co mnie tutaj przywiało?

Chiny jakoś pracuja, ale urzędasy ścigaja moich podnajemców że brudzą i w każdej chwili mogą zamknąć ich produkcje. Więc nim znajdę nowych sam mogę na kilka miesięcy zostać na lodzie z 5 milionami długów w niewykończonym domie, więc dzieci i żonka na bruk, muszę myśleć na przyszłość i nie trzymać wszystkich jajek w jednym chińskim koszyku. W Polsce dupa nie business, Chiny stają się coraz bardziej urzędnicze, "cywilizowane k.mać", w Birmie czy jak brzmi nowa nazwa kraju Myanmar jeszcze istnieje namiastka wolności, jak w Chinach 20 lat temu.

Także, bez względu na wiek nadal trzyma mnie pasja włóczykija, chęć poznania czegoś nowego, a także stworzenia czegoś nowego, nie tylko stadka potomków. O tym ostatnim także nie zapominam.

Ludze z YT pytają się jakie w MM cena qrfów i Czy tamtejsze kobitki lecą na milionerów? 

Na pierwsze pytanie szybka odpowiedz - nie wiem, nie korzystam z ich usług, nie łażę po barach, z 10 metrów rozpoznam te panienki, nie interesuja mnie, wolę takie, które jeszcze nimi nie są, a chciałyby być, ale nad takimi trzeba trochę popracować. Mam nadzieję że uda mi się znależć i uchronić kilka aby nie wpadły do kurwidołka, bo z rury jest bardzo trudno zejść na ziemię.

Szukaj więc sam swoich qrfów.

Drugie pytanie.

Kobitki, czy jaki przedział wiekowy, takie 25-30? Czy też baby, po 30-tce - Azjatki w tym wieku już sie szybko starzeją mentalnie i fizycznie, zostawmy je rolnikom i inżynierom z Ameryki. Jestem w tym wieku, ze interesują mnie tylko dzierlatki, dziewuszki, kwiatuszki, słoneczka i aniołki, ale w legalnym wieku. Dlaczego by nie? Wzorem starych polskich zwyczajów, biedny szlachciura przyjeżdzał po latach wojen i bitew strasznie poobijany i pokiereszowany, kupował kilka wsi, żenił się z 16-letnią córką sąsiada, zostawał hreczkosiejem, płodził siedmiu męskich potomków a razem z córkami to miał tuzin pociech i zył długo i szczęśliwie. Czasy się zmieniły, nowe warunki, ale zwyczaje i tradycje pozostają. 

Zaczepiany byłem kilka razy przez małolatki, takie 17-20, nie wyglądają na panienki na czasowy godzinny wynajem, takie drugi sort. Pytam swojego tłumacza co zaś? Otóż szukają kontaktów z białasami, gdyż jeśli on przyjechał do tego kraju, to pewnie jest bogaty, bo one nigdy nie będą mogły pojechać do twojego kraju. Podobnie było w Polsce za komuny. Byle bezrobotny Włoch czy Arab, ale bez kopyt, zabierał najładniejsze Polki, polscy kawalerowie i narzeczeni byli odstawiani, czyli jesteś w pozycji biednego Włocha czy innego innostrańca.

Niekiedy widać na ulicy starszego białasa z lokalną panienką, jednak o wiele rzadziej niż w Tajlandii czy w Kambodzy. Ale te panienki to już nie drugi sort, ale pewnie 4-5-ty, chociaż młode. Po jej postawie i gębie już z daleka widać, ze facio ściągnął panienkę z rury z baru, przecież ona z charakteru zawsze pozostanie rurą. Widziałem Polaków Na Filipinach, w Wietnamie czy w Tajlandzie, którzy mają za żony takie panienki, ich wybór i być może będzie zgrzytanie bezzębnych dziąsek, może nie teraz, może nigdy, ale może kiedyś. Czyż nie mądrzej byłoby znależć jakiegoś młokosa, ktora jest na tyle mądra że wie że ten świat nie jest pokryty różami?. Znawcy tematu twierdzą że młody narybek w Tajlandii czy w Kambodzy najpierw chce tylko młodego który zakocha się w niej i zabierze do hametyki. Po roku pracy na rurze KAŻDA wybiera starszego, pewnego, opiekuńczego, bo młodzi to tylko pobawić się, pociupkać i następna pod nóż. Oczywiście, na znalezienie takiej potrzeba czasu, pieniędzy i Twoich chęci aby młokosowi wytlumaczyć że rura to nie jest sposób na życie. Po kilku latach życia z taką nauczysz ją życia, angielskiego i jak będzie chciała, znajdziesz jej odpowiedniego męża, Zresztą jak jesteś porządny gość nie będzie chciala cię zostawic. Nie masz forsy na to? Co więc do k. nędzy robiłeś w swoim życiu że nadal nie jesteś panem swojego losu?

Piszę z pozycji faceta, oszołoma, wariata, ale świat idzie do przodu tylko dzięki takim. To samo może dotyczyć kobitek czy bab, jeśli doprowadziły swój żywot do tego stanu, że są paniami swojego życia. Młodych, chętnych, pracowitych i ładnych chłopaczków jest na tym świecie dużo więcej niż aniołków świecie i łatwiej ich znależć niż znalezienie naszego serduszka.  

W Azji coś się dzieje, tutaj jest zycie, widzę przyszłość bo w Hameryce, w Europie czy nawet w Chinach to już tylko czekanie na smierć, a bezczynność katrupi mnie.

Już jest na YT 8 filmów z MM

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gpXsW1vFMug&t=103s

 


 

 

sobota, 28 kwietnia 2018

"Janek?

nie wiem czy godzinę z tego wszystkiego spałem, a ona jeszcze chce. Uważam ze powinieneś napisac blog na temat syndromu słabosci białych mężczyzn do Azjatek. Po pierwsze nikt tak dobrze nie poznał tego tematu jak Ty a po drugie trzeba w końcu te sprawę poruszyć. Ja się zaraziłem tym syndromem w wieku 22 lat i w zasadzie od tamtego czasu Europejki mnie już nie bardzo ruszały i myślę że na odwrót działa to też. Azjatka która popróbuje Europejczyka to Chińczyk już ją nie będzie w stanie zadowolić. Tak jak Niemka, którą wydymał Murzyn, moją sąsiadkę z Berlina."

Ma czlek problemy bo chce sie ustatkować i mieć ładne dzieci, jak moje, ale zawsze trafia na jakiś odrzut życiowy, cwaniaczki zyjące z bialasów czy baby z odzysku które nie mają żadnego wzięcia czy wartości dla Chinczyków - rozwódki czy te w leciach. Ma tych przygód bez liku, chcą się żenić już na lotnisku. Ostatnia, 47-latka, ale wygląda na 27, mysli i postępuje jak 20-latka, czyli razem tez 47, Mąż z Hong Kongu zrezygnował z niej, złapala chorowitego męża z Niemiec  i jak już był na odchodnym katafalku, nie czekała na jego śmierć tylko szybko pojechała do Niemiec aby spieniężyć wszystko co tam miał aby jego niemieckim dzieciom nic nie wpadło. Przed przyjazdem naszego puchacza bo korespondowali kilka miesięcy sprzedała za 2 miliony swoje mieszkanie które kupił Niemiec i forsę wysłała dla córki w Hong Kongu a teraz kup mi nowe, bo nie mam.  Puchacz nie daje się, wiec daj chociaż 300000 na zaliczke, ona dołoży swoje, pewnie od innych puchaczy. Nadal facio nie daje sie, więc daj mi prezent, pierscionek z brylantem.  Nasz puchacz się wykręca że nie ma forsy, ma dł€gi. KObitka uparta, nadal zdesperowana, chce się żenić, będziemy żyli z twojej niemieckiej emerytury, to też ponad 10000 RMB miesiecznie, a jak puchacz padnie, bedzie tylko jej, tylko troche mniej. A co sobą reprezentuje?, Fakt, umie dobrze angielski, ale ponadto to służebna dziewka w leciach.

Nie rozumiem facia, co on oczekuje od Chin, chce mieć chińskie dzieci, ale to już nie z takimi, za póżno bo to dziewice z czasów rewolucji Mao Tsetunga. Chinki młodo wyglądają, ale mentalnie starzeją sie bardzo szybko i póżniej wszystko na nie. Jest ich brak w Chinach, więc są rozpuszczone, leniwe, licza tylko na chłopów. Kwoli ścisłości jest kilka przedsięborczych pań, ambitnych, coś tam się wybierze z tych 1.5 miliarda Chińczyków, ale to rodzynki w cieście.

Inny znajomy - zerwał z Chińską dziewką, po jakimś czasie ta się przyczepia, że jest z nim w ciąży. Człek porzadny, ożenił sie z nia, ale dziecko jak się urodziło nie było wcale jego, całkiem żółte. 

Co mnie dziwi, nie tylko w Chinach, ale takęe to sie dzieje w Tajtandii, Kambodzy, w Wietnamie czy na Filipinach, nie tylko wśród Polaków, biali żenią sie często z dziewczynami z rur, które tańczyły na rurze. Przecież ona mentalnie zawsze zostanie rurą i jak będzie miała okazje na 5 dolarów więcej, będzie jego. Coś jak alkoholic po odwyku, niepijący alkoholic, mentalnie na zawsze zostanie takim na którym nie można polegać. Oczywiście młody burdelowy narybek liczy na młodego, pięknego obcokrajowca, on jednak na wakacjach chce być tylko puczaczem i dobrze się bawić, który w marzeniach zabierze ją do EU czy do USa, ale po roku pracy na rurze już woli starego, odpowiedzalnego aby tylko zabezpieczył życie i daj boże, jak najszybciej umarł. 

 Jakie wyjście jak główka rządzi głową? Robić business który łatwo bedziesz mógł wywieżć, bo inaczej, nawet adwokaci nie pomogą, wszystko zostawisz, solidarność plemienna, zresztą obcokrajowiec w Azji nie ma żadnych praw. Inne wyjscie, to lokaskę jak najszybciej wpędzisz w ciążę i zostawisz to swoim dzieciom. To już Twoja sprawa jak być pewnym że to naprawdę będą Twoje dzieci.


Mała uwaga, literki mi sie pogubiły i zamieniły, p z puchacza zamień na r i już będzie grało.

 

05:25, bialychinczyk
Link Komentarze (14) »
poniedziałek, 12 marca 2018

Kilka(naście) lat temu, na polskiej prowincji do lokalnego szpitala przybłąkał się bezdomny kot - był miły, więc został lokalną maskotką. Wyrósł z niego duży kocur, nadal miłe stworzenie, ale miał dziwne zwyczaje - Lubiał spać w nogach łóżka pacjenta, ktory za każdym razem szybko po kilku dniach umierał. Kie licho, czy to jasnowidz, czy też Anioł Śmierci?, nikt nigdy nie znalażł wytlumaczenia na to.

Inny przykład, już z mojej dalszej rodziny. Daleki kuzyn od dawna nie utrzymujący żadnych kontaktów z rodziną, nagle odwiedził po kolei całą rodzinę, nawiązal z powrotem przyjacielskie stosunki. Po tygodniu umarł.

Czyżby kot i mój kuzyn wiedzieli o zbliżającym sie końcu życia na tym padole? Kuzyn być może przewidywał, ale  co wiedzial czy co czuł kot? 

Coś z pogranicy nauki i ??? innej nauki?? nie zaakceptowanej przez współczesnych naukowców".

W 1992 r. Bruce Tainio z Tainio Technology, niezależnego oddziału Eastern State University w Cheny w stanie Waszyngton, zbudował pierwszy na świecie monitor częstotliwości ciała czlowieka. Tainio ustalił, że średnia częstotliwość ludzkiego ciała w ciągu dnia wynosi 62-68 Hz. Zdrowa częstotliwość ciała wynosi 62-72 Hz. Kiedy częstotliwość spada, układ odpornościowy jest zagrożony, jak to jest z niższymi częstotliwościami:

Ludzkie ciało:

Genius Brain Frequency 80-82 MHz

Zakres częstotliwości mózgu 72-90MHz

Normalna częstotliwość mózgu 72 MHz

Ludzkie ciało 62-78 MHz

.....

Wątroba to 55-60 MHz

Trzustka ma 60-80 MHz


Przeziębienia i grypy zaczynają się od: 57-60 MHz

Choroba zaczyna się od: 58 MHz

Przerost Candida zaczyna się od: 55 MHz

Receptywny dla Epsteina Barra przy: 52 MHz

Receptive to Cancer at: 42 MHz

Śmierć zaczyna się o: 25 MHz

żrodło: http://justalist.blogspot.com/2008/03/vibrational-frequency-list.html

Czyżby kot, którego częstotliwość ciała jest około 30-35 MHz wyczuwał "bratnią duszę" i czuł się lepiej blisko niej?

pisalem juz o tym, prawie rok temu, dalej chodzi mi to po glowie

http://bialychinczyk.blox.pl/2017/05/body-frequency.html

Proces śmierci w normalnych warunkach, nie z powodu wypadku, jest procesem powolnym, być może zaczynającym się już w trakcie narodzin. Dopiero póżniej już blisko śmierci być może bardzo przyspiesza. Czy jest możliwe zbudowania takiego miernika i noszenie go jak np ?? wielkości zegarka (nie ściennego), na przegubie?

 Aromatorapia opiera sie na tej teorii. Olejki eteryczne zaczynają się od 52 MHz i sięgają nawet 320 MHz, co jest częstośliwością oleju różanego. Wydaje mi się jednak, ze mają one wpływ na podwyższenie częstotliwości ciala tylko dorażny, tymczasowy. 

http://onedropatatimeessentialoils.com/wp-content/uploads/Frequencies.jpg

Mnóstwo żródeł podaje - kopiuje te dane, ale jak były mierzone? Originalny instrument Tanio BT3 Frequency Monitoring System został zniszczony, informacvje o nim można nadal znależć w Wayback Machine

https://web.archive.org/web/20170512170518/http://coherentresources.com:80/bt3_monitor

Wibracje czlowieka mierzono także  używając Tektronix spectrum analyzer model RSA 61 14A  - może Ty wiesz wiecej??.

Teorie pomiaru można znależć w patentach:

https://patents.google.com/patent/US2478023

https://patents.google.com/patent/WO2010039465A2/en

W publikacji "The Body Electric" dr. Robert O. Becker twierdzi że ludzkie ciało ma częstotliwość wibracji a to mówi  dużo o zdrowiu człowieka i może być mierzalne.  Częstotliwość to szybkośc przepływu energii elektrycznej, która jest stała między dowolnymi dwoma punktami. Wszystko ma częstotliwość. 

http://viscambio.net/what-is-bio-frequency-and-its-role-in-human-life/

Kiedyś na bazarze w Jiangmen widziałem fajne małe elektroniczne urządzenie na łapanie szczurów. Jak właczyli, szczur w klatce wariował, tracił całkowicie panowanie nad sobą. Pewnie podobne urządzenie można zbudować na innych częstotliwościach na złego sąsiada czy na złodzeji, a z tym są problemy w Polsce. Wychodząc z domu, włączasz je, ale trzeba być ostrożnym gdyż zamiast oszołoma-złodzieja w oknie znajdziesz na progu domu biednego ogłupiałego listonosza.

Inne:
Dr Royal R. Rife stwierdził, że każda choroba ma częstotliwość. Odkrył, że niektóre częstotliwości mogą zapobiegać rozwojowi choroby, a inne mogą niszczyć choroby. Substancje o wyższej częstotliwości niszczą choroby o niższej częstotliwości. na podstawie jego prac powstało mnóstwo "dzikich", pseudonaukowych teorii i urządzeń, analiza jednego z nich jest poniżej

https://www.devicewatch.org/reports/spooky2/overview.shtml

Człowiek, jego umysł jest urządzeniem elektomagnetycznym, co do tego to nie ma wątpliwości, ale czy te inne teorie to czysty absurd czy też mają jakąś wartość poznawczą, zdecyduj sam.

Reasumując, można by stwierdzić, ze robiąc pomiary zmniejszającej się częstotliwości wibracji czlowieka można by znależć nazwijmy to "punktem kota", czyli szybko zbliżajacą sie śmierć i zapobieć lub opóżnić umieranie.

Ale po co?

Czy przedłużamy życie czy tylko czas umierania. Czy to jest potrzebne dla Nowaka i Kowalskiego? Łamiemy prawo natury, inni nazywaja to prawami boskimi. Jesteśmy na tym świecie tylko czasowo, śmierć jest pzrypisana dla każdego z nas. Oczywiście, jeśli Kowalski ma taką fantazję i posiada dużo pieniędzy i chce długo żyć, jego prawo, istnieją już na to sposoby, bogacze już je wykupują. Może pan Nowak ma zajęcie i bez względu na PESEL ma cel w życiu, chce coś tworzyć nowego - chwalebne i popieram to, ale jeśli chce wygrać zawody kto zrobi w tym życiu większą kupę czy aby tylko wkurwiać ZUS? Ostatnio prasa rozpisuje się że Beniek XVI powoli odchodzi - pewnie faszerują go lekami zamiast dać spokojnie umrzeć, człek miał swój czas na tej ziemi, zrobił swoje, powinien już odejść do papieskiego raju, za kilka lat zrobią go świetym. Moja ex przez pół roku faszerowała swojego kota antybiotykami, a on już chciał tylko do swojego kociego raju - i tak po wydaniu 5000$ na weterynarza zdechł. Są i żyli ludzie których za wszelką cenę powinno sie zatrzymać na tym świecie - jednym z nich był Nikola Tesla -  za póżno aby powrócił w swoim ciele, ale jego spirits istnieje w zaświatach i jak człowiek posiądzie tą technikę, ktoś w przyszłości tego dokona. Będzie trudno, gdyż nasz spirits po śmierci to jak szklanka wody w oceanie - istniejemy, ale podzieleni na miliardy części.  Uczono nasz w szkołach, ze energia jest niezniszczalna, tylko zamienia sie w inną formę, a życie to przecież energia, jesteśmy nieśmiertelni, nie ma co bać się śmierci.

W precolumbijskiej Ameryce istniały inne zwyczaje - Aztekowie zabijali swoich starców i wszystkich pojmanych wojowników - według ich mitologii odebranie życia było także tworzeniem nowego życia, poczytaj o tym w Popol Vuh: A Sacred Book of the Maya. 

Natomiast Tybetańska Księga Umarłych opisuje ze nasz spririts krąży w pobliżu ciała przez następne 49 dni po śmierci - ma prawo wyboru - wcielić się w nowonarodzone dziecko albo też udać się w dalsze światy. Czy to przypadek, że także w 49 dniu po zapłodnieniu można już rozpoznać czy to bedzie dziewczynka czy chłopczyk a także zaczyna rozwijać się szyszynka, która już przez Kartesjusza z XVII wieku była uznawana za łącznik tego i innego świata.

To co nas księża uczyli w młodości wydaje się ubogie, prymitywne, wręcz 2000-letnie oszustwo, a jak mówił Goebbels każde kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. Jest to największa tragedia jaka mogła dotknąć ludzkość że wymyślono sobie boga, zresztą ten kto to wymyślił powinien dostać Nobla z marketingu. Friedrich Nietzsche twierdził że religia, ktora najpierw wpędza człowieka w poczucie winy a póżniej chce pomóc wygrzebać się z tej winy, jest religią fałszywą i powinna upaść. Religia ta opóżniła rozwój człowieczeństwa conajmniej o 500 lat, a nawet obecnie szacuje się, ze katolicka Polska jest 150 lat za Finlandią, a w końcu jesteśmy takimi samymi ludzmi. Nie będziemy się rozwodzić nad kościelnymi "naukach" o śmierci i życiu, stos bzdur i legend zebranych z poprzednich starszych religii, oszustwa i fałsz, kij-piekło i raj-marchewka oraz płać daniny, jak najwięcej, w każdą "wolną od handlu" niedzielę. Zresztą piekło jest zarezerwowane tylko dla kaholi, oni w instnieje jego wierzą.

Kliknijcie na poniższy link aby zobaczyć co inni myślą o tym. 

https://www.facebook.com/RPAwaryjnie/photos/a.901931673265290.1073741828.901926543265803/902007003257757/?type=3&theater


Mam to szczęście ze już nie palą stosów bo już dawno byłbym pieczony na rożnie.

Po śmierci, czyli po odejściu energii życia, ulotnieniu się naszego spirits (nie używam pojęcia duszy gdyż to słowo zostało sprofanowane przez czarnych, ponadto zwierzęta i rośliny mają także dusze, tylko człowiek ma wyższą energię, nazywam ją spirits), co zostaje z naszym odwłokiem? - dużo wody, troche minerałów i mnóstwo robactwa, pasożytów, bakterii i wirusów które nie umierają wraz ze śmiercią ciała. I co z tym zrobić?. Zakopać, może zanieczyścić glebę i zatruć innych ludzi, zostaje tylko spalić i na prochach posadzić drzewo co zresztą przekazałem zrobić z moim ciałem jak mój spirits przeniesie się w inny świat. W moich podróżach miałem już propozycję przejścia na tą drugą stronę życia, oddzielenia się od ciała, ale bez żadnych warunków, bez odpowiedzi czy i kiedy mogę powrócić. Odmówiłem, nie mogę jeszcze tego zrobić, moje dzieci potrzebują mnie jeszcze na tym świecie. Może też stchórzyłem, jeszcze nie jestem gotowy ani nie znam metod jak podróżować po obu światach. Niektórzy buddyjscy jogowie nie wracaja nawet po dziesiątkach lat, zobacz zdjęcie poniżej mnicha którego spirits odszedł już 200 lat temu a jego ciało nigdy nie zmarło.


https://www.ibtimes.co.uk/mummified-buddhist-monk-still-alive-after-200-years-nearly-buddha-1486570

https://www.youtube.com/watch?v=Tca8dR0_MF8

https://www.youtube.com/watch?v=gtA7BVLD5l8

A z  prochami trzeba być ostrożnym - za głebokiej komuny wójek z Francji przysyłał polskiej rodzinie paczki z żarciem. Otrzymali kiedys paczkę z jakimś proszkiem i z listem po francusku. Nie umieli czytać po francusku, a proszek zjedli jako przyprawa. Kiedyś ktoś im przetłumaczył ten list - były to prochy wójka, zmarło mu się nagle.

Wdzięczny temat - śmierć, ale wróćmy do życia. Jest mnóstwo metods jak je przedłużyć, pisałem o tym poprzednio. Ale najkrócej można to opisać w kilku słowach - żyj zdrowo, uczciwie i bez stresów.  W Polsce najbardzej popularna jest balkalina na to - naiwni twierdzą że trzeba tylko jeść tabletki i już bedzie się żyło 500 lat. Podobno jest to rada Li Qingyun który żyl podobno 256 lat i który podobno zalecal jeść to ziele jakoby na opóżnienie skracania sie telemerów.  Li umarł w 1933 roku, o teorii telemerów zaczęto pisać  w 1980, nagrodę Nobla za prace nad tym otrzymali w 2009 roku Carol W. Graider, Elizabeth Blackburn i Jack Szostak, Mr Li nie mógł znać tej teorii. Też swój napój długowieczności Horusa opieram częsciowo na receptach Mr Li. Od kilku lat przegłądam wszystko co było napisane o Mr Li, w prasie angielskiej i chińskiej - pewnie wzmiankę o tym zielu przeoczyłem. Ktoś zwrócil mi na to uwagę na tym blogu, więc jadąc do Polski chciałem kupic to ziele - okazuje się że miałem je w domu, każda chińska gosposia ma je w swojej kuchni i dodaje do zup i dziwne, Chińczycy nie żyją dłużej niz reszta świata. Najlepszy polski znawca ziół, dr Różanski, opisal je na swoim blogu. 

http://rozanski.li/315/tarczyca-bajkalska-scutellaria-baicalensis-georgi-panaceum-na-wszystko-czy-przecietne-ziolo/

Według teorii telemetrycznej ciało ludzkie może być sprawne przez 120-150, czyli będę sie o to martwił jak ukończe te 120 lat, nie wcześniej. Najczęszczą przyczyną śmierci ludzi są choroby serca i tam należy w pierwszym rzędzie szukać wąskich gardeł.

Co nam zostaje zwykłym śmiertelnikom. Utrzymywać swój umysł na pełnych obrotach, starać się zachować energię życia i pozytywne spojrzenie na świat. Niestety, móJ napój Horusa jeszcze długo nie będzie dostępny w Polsce, a tam jest kilka składników których zadaniem jest właśnie to, ale można w Polsce też od czegoś zacząć. Najważniejsze to będzie od-fluorowanie swojej śzyszynki, która jest łącznikiem tego świata z tym innym lepszym światem. Czyli, w żadnym wypadku nie używać pasty z fluorem, (Tesco sprzedaje pastę do żębów bez fluoru), a także pić wodę (nigdy kranówki) dodając kilka kryształków boraxu - można go kupić na Allegro - ma być bardzo czysty, nie substytut. Poczytaj także na Googlu szukając "borax w medycynie".

A życie się toczy, nadal interesują mnie bardziej mumie innego typu, zdjęcia poniżej, czego tego też Wam życzę. Dla mnie to oznaka życia, jak przestanę tym sie interesować, to znaczy już umieram. Nie chcę marudzić, ale według moich gustów ta dolna część ciała kobiety powinna być trochę mniejsza.


Do poczytania:

https://www.researchgate.net/post/Influence_of_pulsed_electromagnetic_fields_on_microcirculation

A Rationale for Biologically-based Public Exposure Standards for Electromagnetic Fields (ELF and RF)

http://www.bioinitiative.org/

PEMF Therapy Devices Review: The big Lie when it comes to Power

https://www.youtube.com/watch?v=SUUtyJ-Oobg

PEMF Therapy - 10 minutes of PEMF Therapy Education

https://www.youtube.com/watch?v=Yv2EDBkg6E4

Porównania urządzeń PEMF

https://www.pemfsupply.com/pages/pemf-mat-comparison

Li Qingyun

 
poniedziałek, 05 marca 2018

Dostałem pytanie: 

Co Pan proponuje dla tych co w Polsce dostali biznesowo po dupie i chcieliby się odkuc od zera a nawet od dużego minusa? Odpuścić Chiny? Uderzać do mniej rozwiniętej Kambodży czy Birmy? Czy poza nauka angielskiego są jakieś inne możliwości dla białego na start zanim się trochę człowiek na miejscu zapozna z możliwościami?

a takze inne, już z pamięci

Prosze o radę. Mam trochę oszczędności i chciałabym zainwestować w jakiś łatwy zyskowny bizness jak import kurzych łapek do Chin, ale musi mi przynosić zysk rzędu 20% za każdą tranzakcję, czyli co 2-3 miesiące.

Aby schłodzić umysły - konkurencja w Chinach jest straszna, oglądnij ponizej.

https://www.youtube.com/watch?v=A6-OjpXidp8 - nie działa, nowy link poniżej

www.youtube.com/watch?v=FHiUC1hpkOs 

Najwazniejsze, czy Twój angielski jest na tyle dobry aby wyrazić swoje myśli czy aby przeżyć na świecie. Chiński byłby bardzo pomocny jeśli planujesz tam się zaczepić, ale nie jest bezwzględnie konieczny - znajdziesz tlumacza czy "parnerkę??, która/który  pomoże, ale musisz jej/jemu płacić pensje, a i tak może cię oszukiwać i zdzierać 10-30% prowizji dla siebie od sprzedawcy tego co kupujesz, takie są chińskie realia. 

Ponadto, zadaj sobie pytanie, kim jesteś. Jeśli szczęściem dla ciebie jest mały domek z ogródkiem, daj sobie spokój z Chinami czy z Azją. Jeśli natomiast męczy cię polska rzeczywistość czy chcesz znależć miłość, pieniądze, przygodę, niewygody, niepewność, radość życia, freedom i duzo innych, pakuj sie, swiat stoi otworem i czy to będą Chiny, czy inna Azja, nie ma znaczenia, pakuj się.

Zacznijmy jednak od Chin. Młodzi, 16-35 mają najłatwiej, mogą załapać się na rok na stypendium Konfusjusza, poczytajcie doświadczenia Polaka.

http://nomoremaps.com/3321/chiny-sponsorem-moich-wakacji-czyli-jak-wyjechac-ze-stypendium-konfucjusza/

Inne pomysły, niektóre już mniej aktualne, zbyt optymistyczne

 http://nomoremaps.com/3110/praca-w-chinach-dobrze-platne-zajecia-bez-jezyka/

Inne wyjście, ale już wymaga znajomość trochę chińskiego - szukać chińskiej narzeczonej czy narzeczonego. W każdym większym chińskim mieście są rynki narzeczonych, a także programy telewizyjne typu Rolnik szuka żony, Greg szuka Greczynki czy I need a women Felliniego. Tutaj kobitki mają łatwiej bo w Chinach jest brak bab i można znależć darmowe agencje, które "skupują" amatorów żeniaczki, ale takich którzy są warci powiedzmy minimum 10 milionów.

Dwie dziewczyny zalozyły w Shanghaju Pierogi Ladies.

https://www.youtube.com/watch?v=JI_XEFvq9go

Najpierw sprzedawały na bazarze, rozwinęły sie i teraz mają stałe miejsce spotkań Chińczyków i Polonii. Wiecej takich pomysłów by się przydało, po całych Chinach. Przydałyby sie wózki z polskim żurkiem, z zupą gularzową czy z plackami w sosie wegierskim, także dla Chińczyków. Nie musi to być tylko polskie żarło - z chęcia od czasu do czasu pojechałbym 100 km jeśli gdzieś w okolicy byłyby żeberka takie jak to robia w Arozonie, filmik poniżej. 

https://www.youtube.com/watch?v=C5U3dMkYbog&t=316s

Jeden wózek obwożny to mały biznesik (chociaż uliczny mongolski sprzedawca BBQ chwalił się ze zarabia miesięcznie 50000), ale jakby się zorganizowało kilka-kilkanaście takich wózków i umieścić je tam, gdzie są tłumy? Oczywiście, jeśli w Chinach, rób jak to robią Chińczycy.  Ebay i Uber mimo wpompowania w Chiny milionów, wycofali się z Chin. Kilka miesięcy istniała w Foshan polska restauracja Sarmatia - chłopcy wydali milion Euro, ładnie ją urządzili. Ale istnieli tylko tak długo jak nie musieli płacić za wynajem miejsca - Umowa najmu była załatwiana na słowo a pożniej chiński właściciel budynku chciał mieć płacone 60000 RMB miesiecznie więc chłopcy szybko zwinęli bizznes. To samo stało sie z polską masarnią Husaria, byli za drodzy. 

Chiny ostatnie kilka lat strasznie podrożały i gdybym miał zaczynać jakiś nowy biz - na pewno nie bylyby to Chiny. Jakość życia w Chinach jest bardzo kiepska, dla tej mamony można trochę czasu poświecić, ale trzeba z tym skończyć, sam mam już dość Chin, dzieciaki są zabezpieczone. Życie w Chinach to pieniąchy, pieniądze, dzieciaki, żreć, spać i srać - można wytrzymać jakis czas, ale cały swój żywot poświęcać na to?? Kraje jak Myanmar, Kambodzia, Laos, Wietnam, nie są jeszcze tak rozwinięte i drogie jak Chiny, istnieje tam więcej możliwości małych biznesików, a także zrobienie podwalin pod coś dużego. Potrzeba na to trochę forsy, dużo pracy, cierpliwości, nie świeci garki lepią. 

Zobaczcie co radzi Polak z Filipin, Jaki business można otworzyć w Azji?

https://www.youtube.com/watch?v=IKB2Hp-xRpk

 

Można też rąbnąc to wszystko i wyjechać w Bieszczady, albo azjatyckim sposobem kupić małą łodkę, zainstalować solar, wozić turystów i łowić rybki, completnie free life

https://www.youtube.com/watch?v=V7flR0O-coU

http://bialychinczyk.blox.pl/resource/res01_20130824070741.JPG

07:08, bialychinczyk
Link Komentarze (13) »
czwartek, 22 lutego 2018
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42
Tagi