RSS
środa, 29 marca 2017

Jeszcze niedawno to ZSRR było na pierwszym miejscu. Znacie ten dowcip o rewolucji, ale niestety było do dawno i już wszyscy wymarli. Chiny także chciały być pierwsze. Chiński historyk  Sima Qian z dynastii Han żyjący 135-86 BCE przytacza historie 20 nieznanych antycznych dynastii których królowie żyli po 300 lat. Nowszy przypadek, to zielarz Master Li Qing Yun (1677–1933), jakoby żyjący 256 lat. Miał podobno 24 żony i 180 potomków, ale gdzie one są, dlaczego nie nauczył swoich dzieci jak żyć długo. Żył długo, ale ile? Znamy jego recepty długowieczności, stosujemy je i przyszłość pokaże na ile miał racje. Nie musimy żyć 250 lat, 150 wystarczy, zresztą jest to także wiek co do którego są zgodni współcześni naukowcy. 

Najbardzej popularna obecnie jak długo czlowiek moze życ jest teoria telemetryczna, ale może to się zmienić za 10-15 lat. Otóż wg niej, człowiek może żyć około 140-150 lat, gdyż na tyle wystarcza mały czopek ( telemer)  na końcu naszego chromosonu. Co 7 lat następuje podział chromosonu (DNA) i telemer sie straca, a takich podziałów w życiu moze być około 20. (Według innego  geneticisty Dr Richard Cawthona (1), komórki zwykle mogą dzielić się tylko około 50 do 70 razy, telomery są coraz krótsze, komórki starzeją się lub umierają).  Inna teoria zakłada maksymalny wiek człowieka na 125 lat - jest ona oparta na coraz większym problemem uszkodzeń naszego ciągu DNA i zaniku wraz z wiekiem możliwości samonaprawy przez nasz organizm. Niemniej, Aubrey de Grey,  gerontologist teoryzuje poprzez swoja organizację Strategies for Engineered Negligible Senescence, że proces starzenia można odwrócić. Podejście SENS w gerontologii biomedycznej odróżnia ich of innych naukowców gdyż kładzie nacisk na odmładzanie tkanek, a nie na spowolnienie procesu starzenia.

Dr Gray twierdzi, ze żyje już na świecie człowiek, który dożyje 1000 lat. Metodą jest wymiana uszkodzonych narządów na nowe, młodsze i sprawne. Metoda tylko dla bogaczy ale nie zawsze można jednak to uzyskać bez względu na ilość zer na końcie w banku. Niedawno umarł 101-letni miliarder mimo 6 czy 7-ciu transplantacji serca.

Istnieje dość zakorzeniona opinia, że długość zycia jest uwarunkowana genetycznie. Jeśli ktoś w rodzinie dożył sędziwego wieku, mamy duże prawdopodobienstwo także dożycia setki i powyżej. Jest to tylko częściowo prawdą, gdyz geny odpowiadają za 15-20 procent szansy długowieczności, reszta to dieta i styl życia. Także wraz z czasem, długość życia stale się wydłuża - nasi dziadkowe umierali w sędziwym wieku 50-60 lat. Obecnie w Polsce średnia długośc życia jest 70-80 lat dla mężczyzn i 80-90 dla kobiet, ale mamy także kilka tysiecy stulatków.

Jak zawsze, najlepsza rada na dożycie długich lat to być zawsze zdrowym, nie zbliżać się za blisko do tej linii dzielącej nasz i ten inny świat. Oczywiście, jeśli dla kogoś ma sens długie życie gdyż są ludzie dla których eksta pół godziny wolnego czasu jest tragedią, nie wie co ma z tym zrobić.

 

(1) http://learn.genetics.utah.edu/content/basics/telomeres/


czwartek, 23 marca 2017

A jest ich dużo - pewnie tyle samo co ludzi którzy tym się zajmują, każdy z nas pewnie ma swoje teorie. Francuzi zalecają picie czerwonego wino, conajmniej szklaneczkę dziennie, babcie z Kaukazu wolą swój samogon czyli bimber, małe wiadereczko dziennie, też im pomaga. My zaczniemy od legend, tych najstarszych poprzez bardziej współczesne recepty długowieczności oraz najnowsze badania naukowe, takze te ciekawe, wesołe i te które wpadly mi w oko. Czy pomagaja? Człowiek jest tak złożony że dzisiaj może pomóc, ale w piatek już nie. Jeden będzie czuł się dużo lepiej, inny nie znajdzie żadnych efektów, nie ma złotego środka dla wszystkich. Niemniej trzeba znależć jakieś panaceum i stosowac je, wierzyc w je, być systematyczny w swoim działaniu, i jednoczesnie wyeliminowywać te odżywki które moga zaszkodzic.  Trzeba więc wyrzucić z diety wszelką chemię, hybrydy GTO, to co nie występuje naturalne w przyrodzie. Jak mowili znajomi biolodzy z San Diego, żadnych białych tabletek, nic z dodatkami z Monsanto, ma być naturalne, jak najmniej przetworzone, bez skutków ubocznych, czyli zostają nam tylko zioła, jagody czy owoce. Ale także nie wszystkie, muszą miec jakieś "referencje" czy historie zastosowań w przeszłości że dają pozytywne efekty.

Temat rzeka, nie uda się zmieścić w jednym artykule, będzie więc cykt artykułów. Na początku tylko wypunktujemy czym będziemy się zajmować i w następnych będziemy rozszerzać dany temat. 

A więc będziemy pisać o

- Ambrozia i nektar greckich bogów

- Munifikacja, przygotowanie faraonów do życia po śmierci, mumio - shilajit

- Rteć chińskich cesarzy

- Eliksiry Młodości Wschodu, napój SOMA

- Cryonics, zamrażanie zwłok po śmieci aż do czasu gdy medycyna będzie znała metody aby przywrócic do życia i wyleczyc (3)

- Methuselah Foundation, Teoria Dr Aubrey de Gray (4), SENS, Strategies for Engineered Negligible Senescence

- Niagen, NAD+ booster, Nicotinamide Riboside (NR), Dr David Sinclair (5) 

- Czosnek hrabiego de Waldeck (6)

- Koktaile hormonalne Suzanne Somers (7)

- Przetaczanie młodej krwi, najlepiej własnej

- Niebieskie Strefy  Dan Buettner, (8) Pięć obszarów długowiecznosci: Gruzja, Vilcabamba, Sardynia, Okinawa, Hunza, (9)

- Bama, chińska dolina długowiecznych w Prowincji Guangxi (10)

- Pięć Filarów Długowieczności Dr Jana Pokrywki (11)- hyperbaria, bajkalina, woda REDOX z wodorem, magnez, hipercarbia

- Długowieczność po polsku - nalewki ojca Klimuszko, braci Onufrych, Bonifacych, siostry Kunegundy i inne -hehhe

- Ikigai - Raison d'être, hobby, "konik", motywacja chęci życia, pasja życia

- Fuleryt (inaczej fuleren C60) (12)

- Spirits młodości, przebywanie wsród młodych, śmiech, radość życia

kluczowe dla młodego wyglądu jest oczyszczenie organizmu z toksyn

- indywidualne badania genotypu dla każdego czlowieka czyli coś więcej niż badania DNA które ustalaja produkty, które absolutnie trzeba omija i wyeliminować z diety  i takie których omijać nie wolno. 

- Kuracje przywracające zdolność regeneracji uszkodzonych DNA - protein PARP (Poly ADP ribose polymerase), chlorogenic acid

- Recepta długowieczności chińskiego zielarza Li Ching-Yuen który podobno żył 256 lat (13)

- Horus - Long Life Drink, ziołowy napój na odkrystalizowanie szyszynki, poprawy pracy mózgu i utrzymanie organizmu w     balancie czyli w zdrowiu (14)

- Zielone koktaile, recepty na lepsze zdrowie i długie życie jak Dr Ramsey longevity drink, japoński aojiru i inne (15).

- Dieta Smart Food [16]

- Acciaroli -włoska wioska stulatków [17] - The research team analysed blood samples from more than 80 residents, and discovered extraordinarily low levels of adrenomedullin, a hormone that widens blood vessels. The levels of adrenomedullin were similar to those you would normally find in people in their 20s and 30s

- Gene therapy

Gene therapy replaces bad genes with good genes, and RNA interference can selectively knock out gene expression. Together, they give us an unprecedented ability to manipulate our own genetic code. By knocking out genes that code for certain metabolic proteins, scientists have been able to make mice that stay slim no matter how much junk food they eat. Lou Gehrig’s disease has been cured in mice, and it could only be a few years before we develop a therapy that can cure it for humans too. 

Aubrey de Grey’s SENS (Strategies for Engineered Negligible Senescence) research program contains various prescriptions for the use of gene therapy. Within a couple decades or so, progress in anti-aging therapies will improve to the point where we are gaining more than an extra year of lifespan per year, reaching so-called “longevity escape velocity” eventually culminating in indefinite lifespans.

 do oglądania - 109-latek, życie bez stresów, https://www.youtube.com/watch?v=BXyfCGDnuWs

- Celulaity zDoliny Krzemowej 

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/sposoby-na-wydluzenie-zycia-firma-celularity-z-doliny-krzemowej/lcw06zs

do poczytania -

a. Potrafią przewidzieć kiedy umrzesz wystarczy skan mózgu, Dawno to mówiłem, https://www.o2.pl/artykul/potrafia-przewidziec-kiedy-umrzesz-wystarczy-skan-mozgu-6116428163872897a

b. The Effects of fluoride on the physiology of the Pineal Gland - http://epubs.surrey.ac.uk/895/1/fulltext.pdf - praca doktorska jakiejs tam panienki - z 1997 roku, ale dziwne nawet nie wspomniano, ze szyszynka produkuje DMT, a DMT odkryto w 1930 roku

c. Fluoride deposition in the aged human Pineal Gland - http://www.icnr.com/articles/fluoride-deposition.html

d. Pineal Gland (PGC) and Choroid Plexus Calcification (CPC) on CT (Computer Tomography) scanner -   PGC should be understood as an active, reversible and multifactorial phenomenon, rather than CPC, in which the degenerative process role is unique and definitive. http://ispub.com/IJHA/2/1/1457

Artykuł ten będzie zmieniany, dodawane inne metody, rozbudowywany.

 

 

(3) https://en.wikipedia.org/wiki/Cryonics

(4) https://www.mfoundation.org/

(5) http://alivebynature.com/about-niagen/

(6) https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Fr%C3%A9d%C3%A9ric_Waldeck

(7) http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,19914722,koktajl-hormonow-na-sniadanie-medycyna-przeciwstarzeniowa.html

(8) http://www.wiecejnizzdroweodzywianie.pl/niebieskie-strefy-oazy-dlugowiecznosci/

(9) http://www.osrodekterapiinaturalnej.pl/index.php5?show=artykul&idKat=2&idArt=19&lang=_pl

(10) http://www.osrodekterapiinaturalnej.pl/index.php5?show=artykul&idKat=2&idArt=74&lang=_pl

(11) https://tune.pk/video/2745298/5-filar%C3%B3w-d%C5%82ugowieczno%C5%9Bci-jan-pokrywka-6052014

(12) http://wiadomosci.onet.pl/nauka/odkryto-cudowny-lek-na-dlugowiecznosc-to-obiecujace/6lg9k

(13) http://bialychinczyk.blox.pl/2012/07/Recepta-dlugowiecznosci-Li-Ching-Yuen.html

(14) http://amsil.com/, Horus - Nasz Ziolowy Napój Długowieczności

(15) http://www.drramsey.com/longevity-drink-recipe-thank-cheryl/

[16] http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21660212,szpinak-zboza-czekolada-te-produkty-pomoga-ci-zyc-w-zdrowiu.html

[17] http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/scientists-key-to-longevity-italy-acciaroli-centenarian-mediterranean-diet-a7230956.html 

- The TeloYears genetic blood test - mierzy długość telemerów, wiek komórek w porównaniu z kalendarzowym. czy warty $89? NIE. Nobel Price winner, WHO? Just saw an ad for the greatest scam ever perpetrated on the public -89$ for complete bullshit. Similar BS test by Titanovo Inc.

 Mam 100 lat: sekrety długowieczności  http://www.national-geographic.pl/national-geographic/ludzie/mam-100-lat-sekrety-dlugowiecznosci

poniedziałek, 06 marca 2017

Może być setki definicji, a najprostrzy podział jak mówiła moja koleżanka z San Diego - dzielimy sie tylko na tych mądrych i tych głupich, ale my bedziemy mieli jeszcze inny podział.

1. Petent wie wszystko, żadnych wątpliwosci, pytań, wszystko jest dobrze, czuje sie najmądrzejszy, często jednak klepie bidę.

2. Facio ma wątpliwości, pytania, ale nie potrafi znależć na je odpowiedzi, Pacjent wie że jest ziarnkiem, pyłkiem na tym świecie, losy go tylko poniewierają ale nie potrafi znależć wyjścia z bycia nikim.

3. Czlek ten walczy z losem, działa, ma przebłyski prawdziwej inteligencji, niekiedy udaje mu się zaoszczędzić w życiu zyliony a nawet być prezydentem. W sumie być panem swojego losu.

Nigdy nie ma ciągłej linii pomiędzy, najczęściej balansujemy 1-2 lub 2-3, oczywiście lepiej byloby 2-3.

Jest powiedzionko - czemuś biedny, boś głupi, czemuś głupi, boś biedny. Musisz trzeżwo powiedzieć sobie że najczęsciej pracujemy dla forsy, ilu z nas robiłoby to co robi teraz jakby dostali z ?? kuferek stóweczek? Forsa nie jest miarą człowieka, ale bez niej trudno żyć i każdy z troszeczką oleju w głowie powinien jak najszybciej w życiu zerwać z bycia wyrobnikiem, owcą w stadzie pracujacą na spłatę pożyczek, a starać się jak najszybciej aby forsa dla Ciebie zaczeła pracować. Niestety, większość z nas traci to życie aby miec te bloody money, aby nakarmić i wychować dzieci, ale jakie mamy inne wyjście? Eliminując tych, których jedynym celem w życiu jest przeżyć i pracować jak najmniej, jak mówił poeta - cała życia treść, mało robić, dużo jeść. Mając zapewniony byt sobie i rodzinie, wielu z nas byłoby bardziej wydajni, twórczy, efektywniejsi gdyż robilibyśmy tylko to, co lubimy. Musimy mieć zawsze jakiś produkt do sprzedania, a najgorszy produkt to swój czas, doświadczenia, zdolności - zegara nie da się rozciągnąc aby miał więcej godzin na dobę. Jak chcesz się wybic ponad masy, żyć lepiej, powinieneś znależć swój produkt który potrafisz  wyprodukować taniej i lepiej od tych, którzy już to robią, albo znależć swój unikalny produkt na który bedzie popyt. Oczywiście, nie jest latwo, młodzi nie chcą czekać i oszczędzać aby zebrać owoje swojej pracy póżniej, chcą żyć teraz pełną piersią, najlepiej na kredyt, jak twierdzą im się to należy.

Tagi