RSS
sobota, 01 lipca 2017

Dzieci urodzone w Chinach będąc w Chinach nie muszą miec paszportów czy wiz, ale problem zaczyna sie jak chce się wyjechać. Nie mając chińskich pasportów bo i po co, należy w policji uzyskać Exit-Entry Permit, ale wydają go obecnie tylko na 3 miesiące. No i trafilo mnie - ważność się skończyła, nowych poza granicami Chin nie wydadzą, więc jak to było kilka lat temu, skladam im o normalne wizy turystyczne. Nie chciało mi się jechać do warszafki, niech to załatwi agent.

Niestety, trafilem na mało rozgarniętego i on dzwoni, że papiery zostały odrzucone, mamy napisać do konsulatu, podał nam ich e-mail, zresztą zły. Znalazlem poprawny, piszemy. Odpowiedz po dwóch dniach czy chińska żonka miała prawo stałego pobytu w jakimś innych kraju jak dzieci się rodziły. NIE. Od tego czasu konsulat milczy, także nie możemy się do nich dodzwonić, już blokują numer i nasz e-mail adress, a czas nagli, mamy bilety za tydzień - niestety trzeba jechać do warszafki.

W Waszafce już moja Chinka  po chinsku. Okazuje sie, że nowe prawo, dzieci urodzone w Chinach z matki Chinki nawet jeśli nigdy nie były zameldowane jak Chińczycy, nadal są Chińczykami i im nie można wydawać wiz. Trzeba złożyć podanie o wydanie chińskich dokumentów podróży, które będą ważne dwa lata. Takie dokumenty są wydawane tylko poza granicami Chin, ale trzeba dostarczyć z pół kilo papierów, zdjec, kopii. Mamy z sobą originały, dostaliśmy ichniejsze druki, moja Chinka wypełnia, ja z dziećmi lecę do fotografa i zrobic kopie, są blisko na placu Bankowym. Konsulat jest otwarty tylko dwie godziny, miejmy nadzieję że zdążymy. Zdązyliśmy, stajemy przed obliczem konsula. Młody czlowiek sprawdza papiery. Niestety, znalazł błąd w dwóch na 3 applikacje, gdzieś tam zamiast "i" jest "j" czy odwrotnie. Nasze tłumaczenie że Chińczycy najczęściej nie znają agielskiego, dla nich to to samo, nie pomaga. Człowiek-maszyna, 7-my asystant 3-giego konsula, ale wszyscy to konsulowe, ma ambicje być 13-tym asystentem 2-go konsula i nie przepuści. Mam to poprawić - zajełoby to z kilka miesięcy i musiałbym pojechać do Chin, Catch 22.  No cóż, pożyczyłem temu zestresowanemu zapracowanemu, bez usmiechu młodemu czlowiekowi pogodnego popołudnia z życzeniami aby go zła karma nie zjadłą i opuśćilismy te niemiłe progi.  Co robić? Złożyłem podanie o wizy miesiąc temu, zostało juz tylko tydzień. Jechać do konsulatu w Berlinie czy do Pragi??, mogą być podobne i inne problemy. Można jechać do Chin a i na lotnisku w Pekinie dostać 3-dniową tranzytową wizę jak się ma bilet do jakiegoś innego kraju, albo dostać jednodniową wizę aby wyjechać do Hong Kongu i tam załatwiac papiery, ale z dziećmi, z bagażami, ponadto mogą dzieci nie wpuścić do samolotu. Na szczęście jest jeszcze konsulat w Gdansku i będzie otwarty jutro po poludniu, jedziemy.

W Gańsku spokój, mało Chińczyków więc nas przyjeli jako pierwszych. Kameralnie, z uśmiechem. Szybko przyjeli papiery, za dwa dni mam odebrać. Było tylko pytanie że powinnismy skladać je w Warszafce, ale to na przyszłość - następnym razem napiszę ze jestem powiedzmy ze Szczecina. Mają dziennie tylko około 20-tu w kolejce, nie jak z 200 w warszafce plus kilkanaście agentów, a każdy ma ich też stertę. Dwa dni przed odlotem w końcu wszystko gra. Na lotnisku w warszafce znowu pytanie, polecieli gdzieś tam dzwonić, bo jeszce nigdy nie widzieli takich chińskich dokumentów podróży, ale znależli że wszystko jest OK.

Według chińskiego prawa nie można miec więcej niż jedno obywatelstwo, ale można to obejść. Jak urodzi się dziecko, należy je zarejestrować w chińskim urzędzie jako Chinczyk. Jak otrzyma pasport, skladaj o następne obywatelstwa, ile chcesz czy ile je masz. Oczywiście, w akcie urodzin dziecka powinieneś wpisać, ze ojciec czy matka ma obywatelstwa polskie, grenlandzkie czy z Penbuko, na tej podstawie dostaniesz inne paszporty, mogą być kiedys w przyszłośi pomocne, zresztą łatwiej się podróżuje na niechińskim paszporcie.

00:08, bialychinczyk
Link Komentarze (9) »
niedziela, 11 czerwca 2017

Było to chyba w 2005 roku. Kuzyn mojej Chinki,  gdzieś z prowincji dzwoni i prosi abym przyjął go do pracy, chce się zaczepić w prowincji Kanton. Mieliśmy duzą produkcję, zawsze coś tam się znajdzie co trzeba zrobić wiec przyjechał. Chłopaczyna dopiero po studiach, ani to mądry, ani pracowity, kiepski angielski, ale coś tam grzebał w fabryce. Wcale więc nie byłem zmartwiony jak po 6-ciu miesiącach mówi że odchodzi, znalazł pracę w Dongguan, 30 km od nas. Będzie pracować w dużej fabryce produkującej elektroniczne papierosy.

Blisko, wiec jak jakieś wolne dni to przyjeżdzał do nas, w końcu rodzina wiec spanie i miskę zawsze dostanie, jakiś kurak też w łeb oberwie i do garnka. Niezadowolony z pracy, bo bierze 6000 miesiecznie ale nic nie musi robic, gdyż cała jego praca to raz w miesiącu musi zanieść kopertę z 50000 RMB do szefa urzędu podatkowego, jego kolegi ze szkoł. Praktycznie nie wymienialny, gdyż za branie łapówek w Chinach obecnie można stracić czapę, od obcego koperty nikt nie weżmie. Pewnie z nudów nauczył jak się sprzedaje te e-papierosy. Twierdził że to super business, oferował mi abym też zaczał to robić. Nie będę truł luda, odmówiłem. 

W końcu rzucił tą pracę, założył swoją własną produkcję e-papierosów. Też to szybko zamknął, za dużo problemów, skoncentrował się tylko na sprzedaży innych producentów czy kolegów, bo to już zamknięta grupka. Szło mu bardzo dobrze, nawet moja chińska teściowa kilka lat temu z przekąsem mi wspominała, że on juz kupił dom za kilka milionów, a moja  działalność spowalniała, bo w Ameryce zaczęło się walic i powoli zwalniałem swoich ludzi, w końcu kompletnie zamknąłem a fabrykę wynająłem innym. Mniej forsy, ale także mniej problemów.

Kilka dni temu dzwoni do mojej Chinki poprzez wechat (coś jak polski gadu-gadu) z zapytaniem - czy wystarczy mu milion dolarów aby kupić dom w Kalifornii - wiedzał że sam mieszkałem w Los Angeles, w San Diego i w Silicon Valley. Chińskim zwyczajem zakup będzie za gotówkę, bez żadnych kredytów. Nie wiem jak on tą forsę wywiezie z Chin, pewnie w walizce, bo ostatnio Western Union w Chinach nie przyjmuje forsy na wywóz z Chin, tylko można forse wysłac do Chin. Za duzo forsy uciekało z Chin,  naczalstwo w Pekinie stara się to ukrócić.

13:56, bialychinczyk
Link Komentarze (14) »
środa, 31 maja 2017

Chcę wejść do jednego małego sklepiku, ale dziadek walczy z zamkiem, otwiera ten sklepik. Strasznie powoli, zresztą ledwo chodzi, cos ma z nogą. Wyglądał sympatycznie, więc zapytałem co mu dolega. No i uslyszalem tyradę na lekarzy. Ma 82 lata, ale miał juz z 8 operacji, cos mu wstawili w bark, teraz nie może chodzić. Na szybko poradziłem aby smarował bolące miejsca tygrisia maścią, można to dostac w Polsce, jest tania - znał to i pomagała mu ta maść. Obiecałem ze nastepnym razem przywioze mu trochę swojej Red Herbs Balm, mam tylko jeden słoiczek i już mi się kończy. 

Przywiozłem więc trochę balsamu a także dałem kilka szaszetek mojego napoju Horusa, ma go pić codziennie rano, małymi łyczkami, za kilka dni znowu go odwiedzę.

Byłem wczoraj, tragedia. Facio z pretensjami, ze mu mały nie staje, a chce bardzo pociupkać.  Kiedy ostatnim razem mial poranny wzwód? - nie pamięta (to jest oznaka dobrego zdrowia dla męzczyzn). Staram się człowiekowi wytłumaczyć że zioła dzialają powoli, truł swój organizm przez 80 lat i aby znowu produkował testosteron, na to potrzeba trochę czasu aby odkazić się, wyeliminowac metale ciężkie i doprowadzic odwłok do rownowagi zdrowotnej - niestety, nie rozumie tego, on chce mieć pałę teraz.

Trudno, trzeba go zostawic swojemu losowi

11:32, bialychinczyk
Link Komentarze (2) »
czwartek, 25 maja 2017

Death begins at: 25 MHz

Human Body:
Genius Brain Frequency 80-82 MHz
Brain Frequency Range 72-90 MHz
Normal Brain Frequency 72 MHz
Human Body 62-78 MHz
Human Body: from Neck up 72-78 MHz
Human Body: from Neck down 60-68 MHz
Thyroid and Parathyroid glands are 62-68 MHz
Thymus Gland is 65-68 MHz
Heart is 67-70 MHz
Lungs are 58-65 MHz
Liver is 55-60 MHz
Pancreas is 60-80 MHz

Colds and Flu start at: 57-60 MHz
Disease starts at: 58 MHz
Candida overgrowth starts at: 55 MHz
Receptive to Epstein Barr at: 52 MHz
Receptive to Cancer at: 42 MHz

Death begins at: 25 MHz

http://energyfanatics.com/2011/12/07/relationship-between-diseases-energy-frequency/

Czytałem kiedyś o szpitalnym kocie-przybłędzie ktory do spania zawsze wybierał lóżka tych pacjentów którzy kilka dni póżniej zawsze umierali. Czyżby lubiał sie grzać w tych obniżających sie i niskich częstotliwościach?  Może też częstotliwość w okolicy 30 MHz jest kocią częstotliwością życia więc znalazł bratnią duszę.

11:31, bialychinczyk
Link Komentarze (7) »
piątek, 14 kwietnia 2017

Suzanne Somers [1],  70-latka, była aktorka, obecnie autorka książek na temat jak żyć długo a także największa sponsorka konferencji A4M - American Academy of Anty-Aging Medicine. Jej ideą zdrowszego życia i opóżnienie starości jest doprowadzenie poziomu hormonów do poziomu 30-latki poprzez kuracje hormonalne zawierajace duze dawki estrogenu i testosteronu, czyli jak mówia amerykanscy medycy, „faszerujowanie staruszek tabletkami". Niestety, kuracja okazała się niewypałem, gdyż terapia hormonalna dla przekwitających kobiet jak poczatkowo niezwykle popularna i do 2002 roku mocno promowana przez branżę farmaceutyczną aż do zakrojoną na szeroką skalę badań Women's Health Initiative (WHI) ktora stwierdziła, że u kobiet przyjmujących zastępczy estrogen pojawiał się częściej nowotwór piersi - a także choroby serca, skrzepy, udary, a nawet demencja. Okazało się, że terapia hormonalna nie tylko nie odwracała procesów starzenia, ale je przyspieszała. 

Pani Somers zmieniła trochę swoje teorie i zaczeła propagowac bioidentical hormone replacement therapy [2], promuje hormony bioidentyczne, twierdząc, że są bezpieczniejsze i bardziej „naturalne”.  Hormony te pochodzenia roślinnego mają być identyczne z endogennym ludzkimi hormonami. Jednakże, nie udowodniono że strukturalna budowa krystalograficzna jest w rzeczywistości identyczne z endogennym człowiekiem. W ich składzie znajduje się nie tylko estrogen, ale również inne równoważące jego działanie hormony, między innymi progesteron, a czasami również testosteron. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przepisania przez lekarza mieszanki odpowiedniej dla danej pacjentki. Wadą jest sposób wytwarzania hormonów bioidentycznych oraz ich skład: apteki, w odróżnieniu od producentów leków, którzy muszą się stosować do precyzyjnych wytycznych FDA, podlegają słabym regulacjom. Oczywiście, świat naukowy twierdzi ze to jest jeszcze niezbadane i przestrzega przed używaniem z mozliwośia pozniejszych dużych komplikacji zdrowotnych.  Oczywiśie już się zdarzyło. Badania nad lekami przygotowywanymi przez farmaceutów wykazały, że faktyczne dawki zawartych w nich substancji mogą się znacząco różnić, a w 2012 roku zanieczyszczenie, do jakiego doszło w aptece w Framingham w stanie Massachusetts, wywołało grzybicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, które zabiło sześćdziesiąt cztery osoby, a dotknęło ponad siedemset.

Artykuł opublikowany w "Medycznym Liście Leków i Terapii" z 2010 roku zawierał "Nie ma dopuszczalnych dowodów, że" bioidentyczne "hormony są bezpieczne lub skuteczne. Należy zniechęcić pacjentów do ich przyjmowania.

Trzeba przyznać, ze pani Summers na swoje 7 krzyżykow wyglada wyśmienicie. No cóż, jedna czy druga metoda wiecznej młodości nie pracuje, będzie następna. Wieść głosi że tym razem będzie z Chin, czyżby ukradną moje metody. A na codzeń nie ma się o co martwić gdyż strumień pieniążków płynie wartko ze sprzedaży czego się tylko da, sami zobaczcie [3].

Świat medyczny nadal twierdzi, że nie istnieje coś takiego jak medycyna przeciwstarzeniowa. Dr Olshansky twierdzi że najbardziej skrywaną tajemnicą procesu starzenia jest fakt, że nie ma w nim żadnej tajemnicy. - Nie ma lekarstwa, hormonu, suplementu czy kremu, który w udokumentowany sposób odwracałby procesy starzenia. Nie ma i kropka.


[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Suzanne_ Somers

[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Bioidentical_hormone_replacement_therapy

[3] https://www.suzannesomers.com/

czwartek, 06 kwietnia 2017

 Prawie każda babcia ma w swoich skarbach własne recepty na długie życie i zdrowie, piękne cialo. Każda ekspozycja czy wystawa związana z żywnością, zdrowiem czy zdrową dietą ściąga także setki małych wystawców ze swoimi JEDYNYMI, najlepszymi na świecie receptami na długie i zdrowe życie. Internet także roi się od podobnych, przytaczamy więc tylko niektóre z nich.

1. Japańskie aojiru (1), (10)

Sproszkowany organiczny jarmułek lub młodych liści jęczmienia, które są mieszane z wodą lub mlekiem  -  posiada wysoką wartość odżywczą. Aojiru jest niesmaczne aż tak, że picie szklanki płynu jest zwykłą karą na japońskich pokazach gier telewizyjnych. Jednak nowe preparaty aojiru próbowały zminimalizować gorzki smak oryginału.

3. Longevity Drink For Life | Dr. Theresa Ramsey (2). Kurkuma, imbir z drobiną pieprzu, cytryna

3. Sok z gruszki, selera, ogórka, natki pietruszki, imbiru i pomarańczy - recepta Marii Seward.

4. Koktail -Brokuły, szpinak, zielone jabłka i awokado

5. Koktail Marchewkowy - Doskonałym sposobem na detoks wątroby jest regularne picie świeżo wyciśniętego soku z marchwi. W trakcie przygotowania można dodać świeże ogórki lub buraki a także jablka. Sok należy pić trzy razy dziennie przez dwa lub trzy tygodnie.

6. Dr. Fuhrman's Green Longevity Drink (3)

7. Dr. Dharma's Longevity Green Drink (4), Rozjaśnij swój umysł, detoksykuj swoje ciało i schudnąć szybko!

8. Cactus-Aloe Smoothie, the SUPER Longevity drink (5)

 9. Kombucha-zyciodajny-napój-długowieczności (6)

10. Tybetańskie eliksiry młodości i długowieczności - cytryna, miódu pszczeli i oliwy z oliwek (7) (9)

11. Renaissance's Longevity Health Drink - Ingredients; contains 95 trace and colloidal minerals, enzymes, and amino acids: 
- Whole Leaf Aloe Vera: Pure Cold Processed Aloe Vera with High Polysaccharide content.
- Aloe Vera Gel Pulp: Pulp from the Inner Gel Fillet.
- Red Grape Seed Extract: Potent Anti-Oxidants to fight free radicals.
- Pine Bark Extract: A Strong Anti-Oxidant and Bioflavanoid source.
- Colloidal Minerals: More than 65 Trace & Ionic Minerals that connect your cells.
- R-Herb Blend: Gingko, Ginseng, Pau d'arco, Suma, Kava Kava, Echinacea.
- Cat's Claw Bark: A medicinal herb from the Amazon that delivers phytonutrients and anti-oxidants.
- R-Vit: Select Vitamins (C, A & Selenium) that synergize with the bioflavanoids.
- Beta Carotine: A powerful source of anti-oxidants and immune system enhancers.
- Spirulina: Delivers balanced protein (all 9 essential amino acids) and is high in nutrients.
- All of that, plus 100% of the RDA of vitamins, A, C, D, E, and B Complex along with additional iron, zinc, selenium, Chromium, Calcium, and Potassium, all in a base of pure, cold pressed freeze dried Aloe Vera. And It really taste good! 
Get a bottle today, and start live longer younger! it!

12. Inne Eliksiry długowieczności (8)

 

 

 Linki: 

(1) https://www.city-cost.com/blogs/Rei/wjnEw

(2) http://www.drramsey.com/longevity-drink-recipe-thank-cheryl/

     http://www.azfamily.com/story/29548427/tuesday-july-14-2015-longevity-drink-by-dr-theresa-ramsey

(3) http://www.vegetariantimes.com/blog/taste-test-dr-fuhrmans-green-longevity-drink

(4) http://www.drdharma.com/Public/Supplements/GreenDrink/

(5) http://mazharsuggests.blogspot.com.mt/2015/10/amazing-benefits-of-cactus-and-aloe-vera.html

(6) https://martabrzoza.pl/porady-zdrowotne/kombucha-zyciodajny-napoj-dlugowiecznosci/

(7) https://krokdozdrowia.com/eliksir-mlodosci-dlugowiecznosci/

(8) http://kuchnia.wp.pl/eliksiry-dlugowiecznosci-6054907539645057a

(9) http://sekrety-zdrowia.org/trzy-skuteczne-receptury-tybetanskie/

(10) http://slism.com/diet/aojiru-green-juice-diet.html

wtorek, 04 kwietnia 2017

Jean-Frédéric Maximilien de Waldeck (1) (March 16, 1766? – April 30, 1875) francuski rysownik i kawalarz. W wieku 56 lat zostal wysłany przez rząd francuski na Yucatan aby zrobić rysunki nowoodkrytych Maya ruins. Było to duże ryzyko gdyż w tym czasie 56 lat to był już stary człowiek. Po powrocie opublikował Description of the Ruins of an Ancient City oraz Voyage pittoresque et archéologique dans la province d'Yucatan pendant les années 1834 et 1836 (Paris). Mając 66 lat powrócil do Meksyku i przez dwa lata mieszkał w Palenque z piękna meksykańską kochanką na szczycie piramidy nadal zwaną Swiątynią hrabiego - Palenque - The Temple of the Count (2). W wieku 84 lat poślubił 17-latkę i spłodził syna. Jak przekroczyl 100 lat, rząd francuski zdecydował że zamiast wypłacić mu jednorazowo dużą kwotę pieniędzy będzie taniej jak będzie pokrywał wszelkie jego wydatki gdyż i tak długo już nie pożyje. Wtedy hrabia zaczął zabawiać najdroższe paryskie kurtyzany, oczywiście na koszt rządu. Zginąl w wieku 109 lat - jedne żrodla podają na zawał serca jak piękna Paryżanka odmówiła mu swoich wdzięków, inne że wpadł pod pędzącą karetę na polach Elizejskich jak chciał przebiec aby z bliska oglądnąć przechodzącą piękność. 

Jak mówił, swoją długowieczność i witalność zawdzięcza kuracji czosnkowej - raz na rok na wiosnę przez dwa tygodnie jadł tylko potrawy z czosnku. Jak twierdził, w ten sposób zabija wszelkie pasożyty i oczyszcza swój organizm.

 

(1) https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Fr%C3%A9d%C3%A9ric_Waldeck

(2) http://www.ontheroadin.com/Mexico%20Archeology/Palenque%20The%20Temple%20of%20the%20Count.htm

środa, 29 marca 2017

Jeszcze niedawno to ZSRR było na pierwszym miejscu. Znacie ten dowcip o rewolucji, ale niestety było do dawno i już wszyscy wymarli. Chiny także chciały być pierwsze. Chiński historyk  Sima Qian z dynastii Han żyjący 135-86 BCE przytacza historie 20 nieznanych antycznych dynastii których królowie żyli po 300 lat. Nowszy przypadek, to zielarz Master Li Qing Yun (1677–1933), jakoby żyjący 256 lat. Miał podobno 24 żony i 180 potomków, ale gdzie one są, dlaczego nie nauczył swoich dzieci jak żyć długo. Żył długo, ale ile? Znamy jego recepty długowieczności, stosujemy je i przyszłość pokaże na ile miał racje. Nie musimy żyć 250 lat, 150 wystarczy, zresztą jest to także wiek co do którego są zgodni współcześni naukowcy. 

Najbardzej popularna obecnie jak długo czlowiek moze życ jest teoria telemetryczna, ale może to się zmienić za 10-15 lat. Otóż wg niej, człowiek może żyć około 140-150 lat, gdyż na tyle wystarcza mały czopek ( telemer)  na końcu naszego chromosonu. Co 7 lat następuje podział chromosonu (DNA) i telemer sie straca, a takich podziałów w życiu moze być około 20. (Według innego  geneticisty Dr Richard Cawthona (1), komórki zwykle mogą dzielić się tylko około 50 do 70 razy, telomery są coraz krótsze, komórki starzeją się lub umierają).  Inna teoria zakłada maksymalny wiek człowieka na 125 lat - jest ona oparta na coraz większym problemem uszkodzeń naszego ciągu DNA i zaniku wraz z wiekiem możliwości samonaprawy przez nasz organizm. Niemniej, Aubrey de Grey,  gerontologist teoryzuje poprzez swoja organizację Strategies for Engineered Negligible Senescence, że proces starzenia można odwrócić. Podejście SENS w gerontologii biomedycznej odróżnia ich of innych naukowców gdyż kładzie nacisk na odmładzanie tkanek, a nie na spowolnienie procesu starzenia.

Dr Gray twierdzi, ze żyje już na świecie człowiek, który dożyje 1000 lat. Metodą jest wymiana uszkodzonych narządów na nowe, młodsze i sprawne. Metoda tylko dla bogaczy ale nie zawsze można jednak to uzyskać bez względu na ilość zer na końcie w banku. Niedawno umarł 101-letni miliarder mimo 6 czy 7-ciu transplantacji serca.

Istnieje dość zakorzeniona opinia, że długość zycia jest uwarunkowana genetycznie. Jeśli ktoś w rodzinie dożył sędziwego wieku, mamy duże prawdopodobienstwo także dożycia setki i powyżej. Jest to tylko częściowo prawdą, gdyz geny odpowiadają za 15-20 procent szansy długowieczności, reszta to dieta i styl życia. Także wraz z czasem, długość życia stale się wydłuża - nasi dziadkowe umierali w sędziwym wieku 50-60 lat. Obecnie w Polsce średnia długośc życia jest 70-80 lat dla mężczyzn i 80-90 dla kobiet, ale mamy także kilka tysiecy stulatków.

Jak zawsze, najlepsza rada na dożycie długich lat to być zawsze zdrowym, nie zbliżać się za blisko do tej linii dzielącej nasz i ten inny świat. Oczywiście, jeśli dla kogoś ma sens długie życie gdyż są ludzie dla których eksta pół godziny wolnego czasu jest tragedią, nie wie co ma z tym zrobić.

 

(1) http://learn.genetics.utah.edu/content/basics/telomeres/


czwartek, 23 marca 2017

A jest ich dużo - pewnie tyle samo co ludzi którzy tym się zajmują, każdy z nas pewnie ma swoje teorie. Francuzi zalecają picie czerwonego wino, conajmniej szklaneczkę dziennie, babcie z Kaukazu wolą swój samogon czyli bimber, małe wiadereczko dziennie, też im pomaga. My zaczniemy od legend, tych najstarszych poprzez bardziej współczesne recepty długowieczności oraz najnowsze badania naukowe, takze te ciekawe, wesołe i te które wpadly mi w oko. Czy pomagaja? Człowiek jest tak złożony że dzisiaj może pomóc, ale w piatek już nie. Jeden będzie czuł się dużo lepiej, inny nie znajdzie żadnych efektów, nie ma złotego środka dla wszystkich. Niemniej trzeba znależć jakieś panaceum i stosowac je, wierzyc w je, być systematyczny w swoim działaniu, i jednoczesnie wyeliminowywać te odżywki które moga zaszkodzic.  Trzeba więc wyrzucić z diety wszelką chemię, hybrydy GTO, to co nie występuje naturalne w przyrodzie. Jak mowili znajomi biolodzy z San Diego, żadnych białych tabletek, nic z dodatkami z Monsanto, ma być naturalne, jak najmniej przetworzone, bez skutków ubocznych, czyli zostają nam tylko zioła, jagody czy owoce. Ale także nie wszystkie, muszą miec jakieś "referencje" czy historie zastosowań w przeszłości że dają pozytywne efekty.

Temat rzeka, nie uda się zmieścić w jednym artykule, będzie więc cykt artykułów. Na początku tylko wypunktujemy czym będziemy się zajmować i w następnych będziemy rozszerzać dany temat. 

A więc będziemy pisać o

- Ambrozia i nektar greckich bogów

- Munifikacja, przygotowanie faraonów do życia po śmierci, mumio - shilajit

- Rteć chińskich cesarzy

- Eliksiry Młodości Wschodu, napój SOMA

- Cryonics, zamrażanie zwłok po śmieci aż do czasu gdy medycyna będzie znała metody aby przywrócic do życia i wyleczyc (3)

- Methuselah Foundation, Teoria Dr Aubrey de Gray (4), SENS, Strategies for Engineered Negligible Senescence

- Niagen, NAD+ booster, Nicotinamide Riboside (NR), Dr David Sinclair (5) 

- Czosnek hrabiego de Waldeck (6)

- Koktaile hormonalne Suzanne Somers (7)

- Przetaczanie młodej krwi, najlepiej własnej

- Niebieskie Strefy  Dan Buettner, (8) Pięć obszarów długowiecznosci: Gruzja, Vilcabamba, Sardynia, Okinawa, Hunza, (9)

- Bama, chińska dolina długowiecznych w Prowincji Guangxi (10)

- Pięć Filarów Długowieczności Dr Jana Pokrywki (11)- hyperbaria, bajkalina, woda REDOX z wodorem, magnez, hipercarbia

- Długowieczność po polsku - nalewki ojca Klimuszko, braci Onufrych, Bonifacych, siostry Kunegundy i inne -hehhe

- Ikigai - Raison d'être, hobby, "konik", motywacja chęci życia, pasja życia

- Fuleryt (inaczej fuleren C60) (12)

- Spirits młodości, przebywanie wsród młodych, śmiech, radość życia

kluczowe dla młodego wyglądu jest oczyszczenie organizmu z toksyn

- indywidualne badania genotypu dla każdego czlowieka czyli coś więcej niż badania DNA które ustalaja produkty, które absolutnie trzeba omija i wyeliminować z diety  i takie których omijać nie wolno. 

- Kuracje przywracające zdolność regeneracji uszkodzonych DNA - protein PARP (Poly ADP ribose polymerase), chlorogenic acid

- Recepta długowieczności chińskiego zielarza Li Ching-Yuen który podobno żył 256 lat (13)

- Horus - Long Life Drink, ziołowy napój na odkrystalizowanie szyszynki, poprawy pracy mózgu i utrzymanie organizmu w     balancie czyli w zdrowiu (14)

- Zielone koktaile, recepty na lepsze zdrowie i długie życie jak Dr Ramsey longevity drink, japoński aojiru i inne (15).

- Dieta Smart Food [16]

- Acciaroli -włoska wioska stulatków [17] - The research team analysed blood samples from more than 80 residents, and discovered extraordinarily low levels of adrenomedullin, a hormone that widens blood vessels. The levels of adrenomedullin were similar to those you would normally find in people in their 20s and 30s

- Gene therapy

Gene therapy replaces bad genes with good genes, and RNA interference can selectively knock out gene expression. Together, they give us an unprecedented ability to manipulate our own genetic code. By knocking out genes that code for certain metabolic proteins, scientists have been able to make mice that stay slim no matter how much junk food they eat. Lou Gehrig’s disease has been cured in mice, and it could only be a few years before we develop a therapy that can cure it for humans too. 

Aubrey de Grey’s SENS (Strategies for Engineered Negligible Senescence) research program contains various prescriptions for the use of gene therapy. Within a couple decades or so, progress in anti-aging therapies will improve to the point where we are gaining more than an extra year of lifespan per year, reaching so-called “longevity escape velocity” eventually culminating in indefinite lifespans.

 do oglądania - 109-latek, życie bez stresów, https://www.youtube.com/watch?v=BXyfCGDnuWs

- Celulaity zDoliny Krzemowej 

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/sposoby-na-wydluzenie-zycia-firma-celularity-z-doliny-krzemowej/lcw06zs

do poczytania -

a. Potrafią przewidzieć kiedy umrzesz wystarczy skan mózgu, Dawno to mówiłem, https://www.o2.pl/artykul/potrafia-przewidziec-kiedy-umrzesz-wystarczy-skan-mozgu-6116428163872897a

b. The Effects of fluoride on the physiology of the Pineal Gland - http://epubs.surrey.ac.uk/895/1/fulltext.pdf - praca doktorska jakiejs tam panienki - z 1997 roku, ale dziwne nawet nie wspomniano, ze szyszynka produkuje DMT, a DMT odkryto w 1930 roku

c. Fluoride deposition in the aged human Pineal Gland - http://www.icnr.com/articles/fluoride-deposition.html

d. Pineal Gland (PGC) and Choroid Plexus Calcification (CPC) on CT (Computer Tomography) scanner -   PGC should be understood as an active, reversible and multifactorial phenomenon, rather than CPC, in which the degenerative process role is unique and definitive. http://ispub.com/IJHA/2/1/1457

Artykuł ten będzie zmieniany, dodawane inne metody, rozbudowywany.

 

 

(3) https://en.wikipedia.org/wiki/Cryonics

(4) https://www.mfoundation.org/

(5) http://alivebynature.com/about-niagen/

(6) https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Fr%C3%A9d%C3%A9ric_Waldeck

(7) http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,19914722,koktajl-hormonow-na-sniadanie-medycyna-przeciwstarzeniowa.html

(8) http://www.wiecejnizzdroweodzywianie.pl/niebieskie-strefy-oazy-dlugowiecznosci/

(9) http://www.osrodekterapiinaturalnej.pl/index.php5?show=artykul&idKat=2&idArt=19&lang=_pl

(10) http://www.osrodekterapiinaturalnej.pl/index.php5?show=artykul&idKat=2&idArt=74&lang=_pl

(11) https://tune.pk/video/2745298/5-filar%C3%B3w-d%C5%82ugowieczno%C5%9Bci-jan-pokrywka-6052014

(12) http://wiadomosci.onet.pl/nauka/odkryto-cudowny-lek-na-dlugowiecznosc-to-obiecujace/6lg9k

(13) http://bialychinczyk.blox.pl/2012/07/Recepta-dlugowiecznosci-Li-Ching-Yuen.html

(14) http://amsil.com/, Horus - Nasz Ziolowy Napój Długowieczności

(15) http://www.drramsey.com/longevity-drink-recipe-thank-cheryl/

[16] http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21660212,szpinak-zboza-czekolada-te-produkty-pomoga-ci-zyc-w-zdrowiu.html

[17] http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/scientists-key-to-longevity-italy-acciaroli-centenarian-mediterranean-diet-a7230956.html 

- The TeloYears genetic blood test - mierzy długość telemerów, wiek komórek w porównaniu z kalendarzowym. czy warty $89? NIE. Nobel Price winner, WHO? Just saw an ad for the greatest scam ever perpetrated on the public -89$ for complete bullshit. Similar BS test by Titanovo Inc.

 Mam 100 lat: sekrety długowieczności  http://www.national-geographic.pl/national-geographic/ludzie/mam-100-lat-sekrety-dlugowiecznosci

poniedziałek, 06 marca 2017

Może być setki definicji, a najprostrzy podział jak mówiła moja koleżanka z San Diego - dzielimy sie tylko na tych mądrych i tych głupich, ale my bedziemy mieli jeszcze inny podział.

1. Petent wie wszystko, żadnych wątpliwosci, pytań, wszystko jest dobrze, czuje sie najmądrzejszy, często jednak klepie bidę.

2. Facio ma wątpliwości, pytania, ale nie potrafi znależć na je odpowiedzi, Pacjent wie że jest ziarnkiem, pyłkiem na tym świecie, losy go tylko poniewierają ale nie potrafi znależć wyjścia z bycia nikim.

3. Czlek ten walczy z losem, działa, ma przebłyski prawdziwej inteligencji, niekiedy udaje mu się zaoszczędzić w życiu zyliony a nawet być prezydentem. W sumie być panem swojego losu.

Nigdy nie ma ciągłej linii pomiędzy, najczęściej balansujemy 1-2 lub 2-3, oczywiście lepiej byloby 2-3.

Jest powiedzionko - czemuś biedny, boś głupi, czemuś głupi, boś biedny. Musisz trzeżwo powiedzieć sobie że najczęsciej pracujemy dla forsy, ilu z nas robiłoby to co robi teraz jakby dostali z ?? kuferek stóweczek? Forsa nie jest miarą człowieka, ale bez niej trudno żyć i każdy z troszeczką oleju w głowie powinien jak najszybciej w życiu zerwać z bycia wyrobnikiem, owcą w stadzie pracujacą na spłatę pożyczek, a starać się jak najszybciej aby forsa dla Ciebie zaczeła pracować. Niestety, większość z nas traci to życie aby miec te bloody money, aby nakarmić i wychować dzieci, ale jakie mamy inne wyjście? Eliminując tych, których jedynym celem w życiu jest przeżyć i pracować jak najmniej, jak mówił poeta - cała życia treść, mało robić, dużo jeść. Mając zapewniony byt sobie i rodzinie, wielu z nas byłoby bardziej wydajni, twórczy, efektywniejsi gdyż robilibyśmy tylko to, co lubimy. Musimy mieć zawsze jakiś produkt do sprzedania, a najgorszy produkt to swój czas, doświadczenia, zdolności - zegara nie da się rozciągnąc aby miał więcej godzin na dobę. Jak chcesz się wybic ponad masy, żyć lepiej, powinieneś znależć swój produkt który potrafisz  wyprodukować taniej i lepiej od tych, którzy już to robią, albo znależć swój unikalny produkt na który bedzie popyt. Oczywiście, nie jest latwo, młodzi nie chcą czekać i oszczędzać aby zebrać owoje swojej pracy póżniej, chcą żyć teraz pełną piersią, najlepiej na kredyt, jak twierdzą im się to należy.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41
Tagi